Zamknij

Jarosław Kaczyński i Róża Thun są rodziną? Badania potwierdzają

Magdalena Kulej
22.10.2019 11:43

Jarosław Kaczyński i Róża Thun są ze sobą spokrewnieni. Europosłanka, badając swoje drzewo genealogiczne, odkryła, że jest ciotką prezesa PiS – informuje wtorkowy „Fakt”.

Jarosław Kaczyński i Róża Thun
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER, MAREK LASYK/REPORTER

Róża Thun, której pełne nazwisko po mężu Niemcu brzmi Gräfin von Thun und Hohenstein, od dawna musi mierzyć się z atakami internautów. Ci zarzucają jej, że nie tylko broni niemieckich interesów, ale jest też spokrewniona z jednym z niemieckich zbrodniarzy wojennych o tym samym nazwisku.

Róża Thun wraz z mężem postanowili więc w końcu przeanalizować swoje drzewo genealogiczne. Jak się okazało, ich nazwisko jest dość popularne, a wywodzi się jeszcze z XI wieku. Czy mąż Róży Thun jest spokrewniony z niemieckim zbrodniarzem? „Po kilku dniach (mąż – red.) powiedział mi: »Przejrzałem wstecz do XVIII wieku, ale nic nie mogę znaleźć, dalej nie mam siły szukać«. Odpuściłam” – relacjonowała Róża Thun.

Dowodów wskazujących na pokrewieństwo pomiędzy mężem europosłanki a zbrodniarzem nie odnaleziono. Odkryto natomiast inne, jeszcze bardziej zaskakujące powiązania rodzinne. Okazuje się, że Róża Thun jest spokrewniona z Jarosławem Kaczyńskim.

Według „Wielkiej genealogii” opracowanej przez Marka Jerzego Minakowskiego, która sięga do czasów średniowiecza, Róża Thun jest ciotką prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego

- czytamy w „Fakcie”.

Jak wykazały ustalenia naukowca, prezes PiS jest synem kuzynki 13. i 14. stopnia Róży Thun. W rozmowie z Faktem Thun przyznała, że nie jest faktem spokrewnienia z prezesem PiS zmartwiona. Wręcz przeciwnie. Jak twierdzi, jako ciocia Kaczyńskiego ma pewne przywileje. „Jarusiu, Cioci należy słuchać” – powiedziała.

Zobacz także

RadioZET.pl/Fakt