Zamknij

Media: Kaczyński ma odejść z rządu. "Aby móc poświęcić się partii"

15.06.2021 22:13
Jarosław Kaczyński
fot. Jacek Dominski/REPORTER

Jarosław Kaczyński ma odejść z rządu Mateusza Morawieckiego na 1,5 roku przed planowanymi wyborami parlamentarnymi - donosi "Wprost". Prezes PiS ma wówczas całkowicie poświęcić się zarządzaniu partią. 

Jarosław Kaczyński ma zrezygnować z funkcji wicepremiera ds. bezpieczeństwa i odejść z gabinetu Mateusza Morawieckiego - informuje we wtorek "Wprost". To nie są pierwsze doniesienia dotyczące możliwych przetasowań personalnych w rządzie. 

Kaczyński odejdzie z rządu? "Wprost": na 1,5 roku przed wyborami

Już wcześniej pisało o tym bowiem "Rzeczpospolita", która informowała, że zmiany te miałyby mieć miejsce po lipcowym kongresie PiS, a ich efektem byłoby m.in. zwiększenie reprezentacji kobiet wśród ministrów. 

Dziennikarze "Wprost" rozmawiali z pragnącym zachować anonimowość politykiem z otoczenia Kaczyńskiego. Rozmówca stwierdził, że prezes PiS  "już w grudniu mówił, że jego praca w rządzie jest tymczasowa. Ale nie odejdzie z rządu w najbliższym czasie". 

Stanowisko zamierza opuścić na półtora roku przed wyborami, by móc całkowicie poświęcić się partii 

polityk PiS z otoczenia J. Kaczyńskiego

Jak dodał współpracownik wicepremiera, chodzi o mobilizację partyjnego aktywu przed następnymi wyborami parlamentarnymi (zaplanowanymi na jesień 2023 roku). Inny z rozmówców "Wprost" narzekał, że prezes więcej czasu spędza w Kancelarii Premiera na Al. Ujazdowskich niż w siedzibie partii. - Prosiliśmy Kaczyńskiego, by choć w poniedziałki urzędował przy Nowogrodzkiej - przyznał. 

Przypomnijmy, że Jarosław Kaczyński stanowisko wicepremiera oraz przewodniczącego Komitetu ds. Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych zajmuje od 6 października 2020 roku. 

RadioZET.pl/wprost.pl/Rzeczpospolita