Zamknij

Kaczyński na muralu z bukietem róż. "Szkoda policjantów, będą musieli pilnować"

09.07.2021 17:22
Jarosław Kaczyński
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/Facebook/Mgr Mors

Jarosław Kaczyński z bukietem róż i fragmentem Ewangelii według św. Jana „Miłujcie się tak, jak Ja was umiłowałem” to mural, który powstał pod mostem kolejowym w Nowym Sączu. Co miał na myśli autor Mariusz Brodowski, tworzący pod pseudonimem Mgr Mors? – Nie chcę nic sugerować. Wypowiedziałem się na ścianie – powiedział „Gazecie Krakowskiej” Brodowski.

Jarosław Kaczyński dołączył do Roberta Lewandowskiego, Sylvestra Stallone czy Cyber Mariana. Wszyscy zostali przedstawieni na muralach Mariusza Brodowskiego w ramach cyklu „Serial na Węgierskiej”. Artysta ozdabia nimi ścianę pod wiaduktem kolejowym przy ulicy Węgierskiej w Nowym Sączu.

Jarosław Kaczyński na muralu z bukietem róż. "Szkoda policjantów, będą musieli pilnować"

Nowosądecki artysta tworzy murale od 2018 roku. Nawiązują one do aktualnych wydarzeń w Polsce i za granicą.

Na najnowszym muralu widać prezesa PiS, który trzyma bukiet czerwonych róż. Portret Jarosława Kaczyńskiego opatrzony jest cytatem z Ewangelii św. Jana - „Miłujcie się tak, jak Ja was umiłowałem”. Autor nie zdradził jednak, co miał na myśli. Powiedział, że interpretację pozostawia odbiorcom. - Szkoda tych policjantów, którzy będą musieli całą dobę pilnować podobizny prezesa - skomentował jeden z użytkowników w Facebooka.

RadioZET.pl/"Gazeta Krakowska"/Facebook/oprac. AK