Zamknij

Kaczyński przerywa milczenie po wyborach. Napisał list do wyborców

24.10.2019 15:55
Jarosław Kaczyński
2 Zobacz galerię
fot. MAREK MALISZEWSKI/REPORTER

Jarosław Kaczyński w liście do wyborców dziękuje za poparcie i zapewnia o realizacji programu. ''Oddając głos przeciwko Polsce Minus, powiedzieliście Państwo nie polityce złego rządzenia i niemożności'' - napisał prezes PiS. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jarosław Kaczyński w zamieszczonym w czwartek na profilu partii na Twitterze liście dziękował za oddanie głosu na jego ugrupowanie oraz wsparcie w kampanii wyborczej.

Dzięki Państwa zaufaniu Zjednoczona Prawica ponownie uzyskała w Sejmie większość bezwzględną, która pozwala nam na dalsze sprawowanie samodzielnych rządów. Głosując na Prawo i Sprawiedliwość, opowiedzieliście się Państwo za Polską Plus, czyli za naszą rodzimą wersją państwa dobrobytu

JAROSŁAW KACZYŃSKI

"Wybraliście Państwo taki model rozwoju naszej Ojczyzny, którego celem jest doprowadzenie do tego, by w niezbyt odległej przyszłości wszyscy Polacy mogli się cieszyć takim samym poziomem i jakością życia co mieszkańcy najzamożniejszych krajów europejskich" - dodał prezes PiS.

Przypomniał również zrealizowane oraz planowane programy PiS, w tym Rodzina 500 plus, wyprawkę szkolną, obniżenie wieku emerytalnego, 13. oraz 14. emeryturę, wzrost płacy minimalnej.

Zaś oddając głos przeciwko Polsce Minus, powiedzieliście Państwo ''nie'' polityce złego rządzenia i niemożności, polityce ciągłego powtarzania, że ''pieniędzy nie ma i nie będzie''. Popierając kandydatów z list Prawa i Sprawiedliwości zagłosowaliście Państwo za Polską godnego życia – solidarną i sprawiedliwą, dbającą o dobro ogółu obywateli. Za Polską kierującą się w polityce wewnętrznej i zagranicznej naszą racją stanu i naszymi interesami

prezes PiS

Zobacz także

"W najbliższych czterech latach czeka nas wiele ciężkiej pracy. Prawo i Sprawiedliwość, rząd Zjednoczonej Prawicy są na nią gotowe. Wiemy, co należy zrobić, by Polakom żyło się coraz lepiej. Mamy dobry program i będziemy go konsekwentnie realizować" - dodał Kaczyński.

Wyniki wyborów parlamentarnych 2019 

Wybory parlamentarne, które odbyły się w niedzielę 13 października, wygrało PiS, na które głosowało 43,59 proc. wyborców. Drugie miejsce zajęła Koalicja Obywatelska z wynikiem 27,40 proc, a dalsze: SLD (12,56 proc. głosów), PSL (8,55 proc.) i Konfederacja (6,81 proc.). PiS będzie w najbliższej kadencji Sejmu dysponować 235 mandatami, KO - 134, SLD - 49, PSL - 30, a Konfederacja - 11.

RadioZET.pl/PAP