Zamknij

Kaczyński nie może wyjechać z Sejmu. Protestujący nie chcą go wypuścić

28.10.2020 21:55
protest przed sejmem
fot. Piotr Drabik/ Radio ZET

Protesty przeciwników wyroku TK ws. aborcji w Warszawie odbywają się w tej chwili w dwóch miejscach. Część demonstrantów zmierza w kierunku siedziby PiS przy ul. Nowogrodzkiej. Tłumy są jednak nadal przed Sejmem. Padają tam deklaracje, że z budynku nie zostanie wypuszczony Jarosław Kaczyński.

Protesty przeciwników wyroku TK ws. aborcji cały czas trwają w Warszawie. Część manifestantów udaje się w kierunku ul. Nowogrodzkiej. Ruch w centrum Warszawy jest poważnie utrudniony.

Manifestanci, którzy pozostali przed Sejmem zapowiadają, że nie wypuszczą z budynku Jarosława Kaczyńskiego. Według nieoficjalnych informacji, prezes PiS próbował wyjechać z Wiejskiej, ale ostatecznie wrócił na salę obrad. Nie są to jednak informacje potwierdzone.

Kaczyński nie może wyjechać z Sejmu. Trwa protest w obronie kobiet

Wcześniej protestujący byli przy Kampusie Głównym UW. Tłum rozciągał się wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia. Dostęp do pobliskiego Kościoła Świętego Krzyża blokowali mężczyźni związani z organizacjami narodowymi oraz nieliczni policjanci.

Zobacz także

Po godz. 18 tłum zaczął kierować się w stronę ronda de Gaulle'a, w okolice palmy. Stamtąd alejami Ujazdowskimi i ulicą Matejki przeszedł pod Sejm, gdzie połączył się z grupą protestujących tam od wczesnego popołudnia.

Część manifestantów udaje się w kierunku ul. Nowogrodzkiej, w stronę siedziby PiS. Ruch w alejach Jerozolimskich jest poważnie utrudniony przez maszerujące grupki. Możliwy jest tylko przejazd tramwajów. Kilkanaście osób blokuje rondo Dmowskiego, siedząc na jezdni. Ruch w tym miejscu także został sparaliżowany.

Zobacz także

RadioZET.pl/ PAP/ Piotr Drabik RadioZET.pl