Zamknij

Jarosław Kaczyński dyskutował o siatkówce z Ryszardem Czarneckim. "Poważna rozmowa o sporcie"

13.09.2021 19:39
Jarosław Kaczyński i Ryszard Czarnecki
fot. Ryszard Czarnecki/Facebook

Jarosław Kaczyński spotkał się z Ryszardem Czarneckim, europosłem PiS i wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS). "Długa i poważna rozmowa o polskim sporcie, a w szczególności o polskiej siatkówce" - napisał Czarnecki na Facebooku. Polityk zamieścił również zdjęcie z prezesem PiS.

Jarosław Kaczyński od kilku tygodni nie zabiera głosu w najważniejszych sprawach, którymi żyje polska opinia publiczna. Jako wicepremier ds. bezpieczeństwa nie komentuje sytuacji na granicy polsko-białoruskiej, gdzie od 2 września obowiązuje stan wyjątkowy (pierwszy w Polsce po 1989 r.). Prezes PiS milczy również w sprawie tzw. lex TVN, czyli kontrowersyjnej zmiany ustawy o radiofonii i telewizji. Projekt autorstwa posłów PiS w czwartek odrzucił Senat, a ustawa wróciła do Sejmu. 

Jak wynika z najnowszego postu Ryszarda Czarneckiego na Facebooku, Kaczyński znalazł jednak czas, żeby spotkać się europosłem PiS. "Długa i poważna rozmowa o polskim sporcie, a w szczególności o polskiej siatkówce" - napisał Czarnecki, który jest również wiceprezesem PZPS. 

Jarosław Kaczyński pozuje do zdjęcia z piłką. "Poważna rozmowa o sporcie"

Dodał również: "O ćwierćfinale ME z Rosją też". Nawiązał do wtorkowego meczu półfinałowego na Mistrzostwach Europy siatkarzy, w którym przeciwnikami Polaków będą Rosjanie. Jak wynika ze zdjęcia, które Czarnecki zamieścił na Facebooku, prezes PiS otrzymał również piłkę siatkową - prawdopodobnie z podpisami polskich siatkarzy.

Ryszard Czarnecki jest wiceprezesem PZPS od 2018 r. Funkcję w związku łączy również z wykonywaniem mandatu posła do Parlamentu Europejskiego. Będzie w nim zasiadał w nim co najmniej do 2024 r. 

RadioZET.pl