Kaczyński przesunie operację kolana? Wszystko przed wybory prezydenckie

04.11.2019 13:36
Jarosław Kaczyński
fot. Grzegorz Ksel/Reporter

Jarosław Kaczyński rozważa i nie wyklucza opóźnienia terminu poddania się zabiegowi wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego. Prezes PiS pierwotnie miał trafić do szpitala w ciągu najbliższych tygodni po wyborach parlamentarnych, ale według informacji „Super Expressu” możliwe, że stanie się to dopiero po wiosennych wyborach prezydenckich, w które chce się mocno zaangażować. 

Na początku września w rozmowie z „Super Expressem” Jarosław Kaczyński zapowiadał, że po wyborach parlamentarnych podda się zabiegowi wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego. To zresztą nie była jedyna zaplanowana interwencja medyczna, gdyż podobny zabieg miał także dotyczyć drugiej nogi.

Kaczyński poczeka z operacją do wyborów prezydenckich?

Ale plany te mogą ulec zrewidowaniu. „SE” dowiaduje się bowiem, że powodem tego mają być przyszłoroczne wybory prezydenckie. Z poparciem PiS o reelekcję walczyć w nich będzie (najprawdopodobniej) Andrzej Duda, a Kaczyński zapewne będzie chciał zaangażować się w kampanię równie mocno i aktywnie, jak przypadku wyborów do Sejmu i Senatu oraz majowych eurowyborów.

Zobacz także

– Przed nami wybory prezydenckie w 2020 roku i tak naprawdę już niedługo będziemy wchodzić w okres kampanii, więc nie jest wykluczone, że operacja będzie przełożona. Dlatego nie zdziwię się, jeśli prezes powie: „przekładamy operację, wybory najważniejsze” – powiedział dziennikarzom „SE” anonimowo jeden z ważnych polityków partii. 

Zobacz także

Dziennik donosi również, że jeśli prezes PiS w końcu zdecyduje się na zabieg, to najpewniej miejscem jego wykonania będzie Wojskowy Instytut Medyczny. „W szpitalu poleżę z 7-10 dni i później czekają mnie dwie kule, co jest dość męczące, już to przechodziłem. Nie da się wtedy normalnie funkcjonować” – tak we wrześniowej rozmowie z „SE” tłumaczy tę sprawę. 

RadioZET.pl/se.pl