Zamknij

Adam Bielan: Kaczyński powinien zostać premierem

19.09.2020 09:11
Jarosław Kaczyński
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Europoseł z PiS Adam Bielan stwierdził w rozmowie z „Super Expressem”, że Jarosław Kaczyński powinien jeszcze raz zostać premierem. Dzisiejszy gość Radia ZET, wiceminister Michał Wójcik z Solidarnej Polski, również popiera taki rozwój wydarzeń.

Jarosław Kaczyński wejdzie do rządu? Kilka dni temu Fakt sugerował, że prezes PiS miałby zostać wicepremierem. Dziś, gdy koalicja Zjednoczonej Prawicy przechodzi największy od pięciu lat kryzys, posłowie poróżnionych partii (PiS i Solidarnej Polski) są zgodni, że znów miałby objąć najważniejszy urząd.

- Uważam, że byłoby dobrze, gdyby prezes PiS Jarosław Kaczyński został jeszcze raz premierem - powiedział europoseł Adam Bielan (Porozumienie) "Super Expressowi"

Jarosław Kaczyński premierem? Zdaniem Bielana uporządkuje sytuację po kryzysie

Dziennik podał słowa europosła w artykule poświęconym kryzysowi w obozie Zjednoczonej Prawicy. Pada też komentarz, że wejście Kaczyńskiego do rządu oznaczałoby uporządkowanie sytuacji.

Zobacz także

- Pozycja Jarosława Kaczyńskiego w Prawie i Sprawiedliwości jest absolutnie niepodważalna. To prezes jest twórcą tej formacji, charyzmatycznym liderem. Jego pozycja nie wynika z tego, że jest prezesem, tylko z tego, że ma olbrzymią charyzmę - dodał Adam Bielan.

Ostrożniej o takim rozwoju wydarzeń mówił na naszej antenie sobotni gość Radia ZET, wiceminister Michał Wójcik. – Był znakomitym premierem i gdyby podjął taką decyzję, to jest to jego suwerenna decyzja.

RadioZET.pl/PAP