Zamknij

Kaczyński przyjechał na Zjazd Republikański w dwóch różnych butach?

20.06.2021 19:56
Kaczyński w dwóch różnych butach
fot. PAP/ Twitter

Jarosław Kaczyński wziął udział w konwencji Partii Republikańskiej. Internauci przekonują, że prezes PiS miał na nogach dwa różne buty. W mediach społecznościowych pojawiły się nawet zdjęcia mające potwierdzać nietypową pomyłkę polityka.

Jarosław Kaczyński był gościem Zjazdu Republikańskiego w Warszawie. "Cieszę się z tego spotkania, cieszę się z jego liczebności. Byłem tutaj tydzień temu, bo się pomyliłem i z przerażeniem patrzyłem na pustą salę, ale jest dobrze, bardzo dobrze" - rozpoczął żartem swoje wystąpienie.

Jak mówił prezes PiS "wszyscy jesteśmy republikanami". "Idee republikańską najłatwiej opisać przeciwstawiając ją idei indywidualisto-liberalnej(...). Republikanizm to odwoływanie się do wspólnoty, a dokładnie do różnych wspólnot, tych mniejszych i tej największej globalnej, wspólnoty narodowej, która jak zwykle, chociaż nie zawsze, jest tożsama, przynajmniej w pewnej mierze, ze wspólnotą państwową" - powiedział prezes Kaczyński.

Kaczyński na Zjeździe Republikańskim: razem zrealizujemy wielki plan dla Polski

Podkreślił, że przed tą ideą ciągle stoją nowe wyzwania. "Dziś, tym wyzwaniem z jednej strony jest skrajnie wypaczona forma liberalizmu, indywidualizmu, permisywizmu, a z drugiej strony przeciwstawia się już na poziomie zupełnie praktycznym także inny typ, już nie ideologii, a pewnej postawy, która ma charakter indywidualistycznej, ale w tym wymiarze czysto już politycznym. I to właśnie zawsze zagrażało przedsięwzięciom strony, którą można określić na naszej scenie politycznej, jako patriotyczną" - zaznaczył prezes PiS.

Jak mówił, "bardzo często było tak, że różne przedsięwzięcia były psute przez tego rodzaju postawy". Ocenił, że "dziś republikanizm praktyczny to jedność obozu Zjednoczonej Prawicy".

"Tylko Zjednoczona Prawica, nie odmawiając z góry patriotyzmu ludziom niektórych przynajmniej odmian lewicy, może zrealizować program dla Polski silnej, niepodległej, suwerennej, ale jednocześnie Polski, która zaspokaja potrzeby wszystkich grup obywateli" - wskazywał Kaczyński.

"Jedność i droga do zwycięstwa, bo ta droga jest otwarta przede wszystkim dzięki temu projektowi - Polskiemu Ładowi. Ta droga musi być przez nas wspólnie przebyta" - podkreślił prezes PiS.

Kaczyński przyjechał na konwencję w dwóch różnych butach? Zdjęcie

W mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie mające potwierdzać, że prezes PiS przyjechał na Zjazd Republikański w dwóch różnych butach.

RadioZET.pl/ Twitter/ PAP