Trwają prace serwisowe. Zapraszamy wkrótce
Zamknij

Kaczyński straszy ''wielką ofensywą zła'': Wtedy wszystko było niemożliwe

06.07.2019 12:40
Jarosław Kaczyński
fot. PAP

W Katowicach trwa trzydniowa konwencja programowa PiS - "Myśląc: Polska 2019". Jarosław Kaczyński w trakcie sobotniego przemówienia stwierdził, że Polska jest i musi pozostać wyspą wolności. - Musimy odrzucić ofensywę zła, musimy wygrać - dodał prezes PiS.

Trwają prace serwisowe. Zapraszamy wkrótce

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebookub

W piątek po godzinie 16 rozpoczęła się w Katowicach trzydniowa konwencja programowa PiS - "Myśląc: Polska 2019". Efektem konwencji będą założenia do programu, z którym PiS pójdzie do wyborów parlamentarnych.

Na sobotę zaplanowano wystąpienia liderów partyjnych. Przed południem przemawiali: prezes PiS Jarosław Kaczyński, lider Porozumienia Jarosław Gowin oraz szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro. Na godzinę 15 zaplanowano wystąpienia premiera Mateusza Morawieckiego oraz b. wicepremier, europoseł Beaty Szydło.

Jarosław Kaczyński w Katowicach o wyspie wolności

Jarosław Kaczyński podczas wystąpienia podkreślał rolę wolności, która - jak mówił - jest głównym wymiarem naszej cywilizacji i polskiej tradycji. - Polska musi pozostać wyspą wolności, bo jesteśmy dzisiaj wyspą wolności, choć niektórzy chcą to zmienić i zakłócić. Jesteśmy wyspą wolności i dlatego jesteśmy tak cenni dla współczesnego świata i musimy, powtarzam, musimy uczynić wszystko, by to trwało, ale to może trwać tylko w oparciu o sukcesy w innych dziedzinach - mówił. 

Alternatywą jest czas przeszły, ten, w którym nic nie można było zrobić, wszystko było niemożliwe, ale czas przeszły - można powiedzieć - na swój sposób wzbogacony o to wszystko, co ostatnio usłyszeliśmy i zobaczyliśmy, o tą wielką ofensywę - użyje tego określenia choć wiem, że będzie ono przedmiotem ataku - wielką ofensywę zła. Musimy tę ofensywę odrzucić, musimy wygrać

Prezes PiS

- Takie zwycięstwa może odnosić tylko Polska silna, Polska naprawdę życzliwa wobec swoich obywateli, Polska rozwiązująca - ciągle przecież istniejące, często nabrzmiałe społeczne problemy. Taką chcemy budować, taką zbudujemy, a jedyna droga prowadzi przez nasze kolejne zwycięstwa i musimy głęboko wierzyć, że zwyciężymy, ale też bardzo ciężko dla tego zwycięstwa pracować - podkreślił.

Nowy program PiS

Prezes PiS podkreślił, że przed Zjednoczoną Prawicą stoją bardzo ważne wyzwania odnoszące się do różnych sfer życia publicznego, społecznego i gospodarczego.

Ale powiem o tym, co w moim przeświadczeniu jest najważniejsze - to jest wyzwanie odnoszące się do wielkiego, bardzo szeroko rozumianego programu społecznego i to jest wyzwanie odnoszące się do polityki wzrostu

Jarosław Kaczyński

Zobacz także

Według Kaczyńskiego "dobra zmiana musi być kontynuowana i dobry czas Polaków". - I tutaj, a także w kolejnych przedsięwzięciach programowych, będziemy musieli sobie odpowiedzieć na pytanie jak działać, co czynić, by ten czas był możliwie jak najdłuższy, by ten dobry czas, trwał, trwał i jeszcze dalej trwał - zaznaczył Kaczyński. 

RadioZET.pl/PAP

Trwają prace serwisowe. Zapraszamy wkrótce
Trwają prace serwisowe. Zapraszamy wkrótce