Zamknij

Jarosław Kaczyński zwrócił się do opozycji. Sala zareagowała śmiechem

07.07.2019 15:25
Jarosław Kaczyński
fot. PAP

W wyborach parlamentarnych, które odbędą się w październiku lub listopadzie, musimy odnieść zwycięstwo, które pozwoli podtrzymać dobry czas Polaków, dobry czas Polski. Zwyciężymy "czynem i myślą, myślą i czynem" - powiedział w Katowicach prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Na zakończenie konwencji programowej PiS "Myśląc: Polska", Kaczyński pytał Polaków, jaka forma uprawiania polityki jest lepsza: ''Czy ta, którą my stosujemy - dyskutując, przygotowując programy, następnie je realizując, czy ta, która opiera się na emocjach, głównie negatywnych emocjach?"

Jestem osobiście głęboko przeświadczony i sądzę, że to jest przeświadczenie także państwa, że ten pierwszy model jest nieporównanie lepszy dla Polski

Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński zwracał się również do opozycji o to, żeby "przemyślała", który model uprawiania polityki jest lepszy. Po tych słowach na sali słychać było śmiech. 

Będziemy szli tą drogą, będziemy prowadzili politykę merytoryczną, przemyślaną, opartą o wiedzę, która będzie jednocześnie budowała to, o czym tutaj mówiłem, tzn. wiarygodność, bo bez wiarygodności nie ma demokracji - jeżeli formacje polityczne, które biorą udział w wyborach, wprowadzają społeczeństwo w błąd, zapowiadają coś, czego nie zrobią, nie potrafią zrobić, a bardzo często po prostu nie chcą zrobić, z góry, zakładają, że nie zrobią, to wtedy cały mechanizm demokratyczny jest jedną wielką manipulacją

Prezes PiS

Prezes PiS podkreślił, że Prawo i Sprawiedliwość jest formacją demokratyczną, co w przyszłości zostanie zauważone przez historyków i uznane za wielki dorobek. Kaczyński odkreślił, że jego ugrupowanie musi iść obraną drogą, ponieważ - jak ocenił - "innej, dobrej (drogi) dla naszej ojczyzny nie ma". 

Zobacz także

Prezes PiS poinformował, że w weekendowej konwencji PiS uczestniczyło 10 tys. osób, a ponad 400 osób uczestniczyło w panelach. To - zdaniem Kaczyńskiego - wielkie osiągnięcie. 

Po zakończeniu przemówienia, Kaczyński otrzymał od górników w prezencie ratowniczy czekan górniczy.

Konwencja PiS i Zjednoczonej Prawicy "Myśląc: Polska" rozpoczęła się w piątek, a jej efektem - jak zapowiadali politycy PiS - miało być przygotowanie założeń programowych przed wyborami parlamentarnymi. W trakcie konwencji odbyło się kilkanaście sesji plenarnych z udziałem szefów poszczególnych resortów oraz kilkadziesiąt paneli eksperckich.

RadioZET.pl/PAP