Zamknij

Kaczyński w hełmie strażackim zagrzewał do boju. ''Mamy 500 zł od krowy i 100 zł od świni''

11.08.2019 15:26

Jarosław Kaczyński wziął udział w pikniku rodzinnym PiS zorganizowanym w miejscowości Zbuczyn w powiecie siedleckim na Mazowszu. Prezes PiS w strażackim hełmie na głowie obiecał, że 7 września przedstawi nowy program dla rolników. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jarosław Kaczyński zaznaczył, że w programie rolnym PiS będą takie elementy, jak czyste powietrze, mój prąd, program kanalizacyjno-wodociągowy, wapnowanie gleb, utylizacja azbestu i zbieranie folii porolniczej.

Te wszystkie działania mają dalej poprawiać sytuację na wsi

JAROSŁAW KACZYŃSKI

Przypomniał, że wprowadzono już nowe regulacje dotyczące ubezpieczeń znacznie stabilizujące sytuację rolników.

Mamy 500 zł od krowy i 100 zł od świni - ten program jest realizowany i będzie na niego więcej pieniędzy niż początkowo sądziliśmy. To wszystko będzie kontynuowane

ZAPEWNIŁ PREZES PIS

Prezes PiS podkreślił, że w transferach na politykę społeczną PiS przeznaczył na ten cel dodatkowo 80 mld zł. Zaznaczył, że prawie 50 proc. tych pieniędzy - w formie programów 500 plus, czy podwyżkach świadczeń emerytalnych trafiło na wieś.

Wybory parlamentarne 13 października

Wyznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę termin wyborów parlamentarnych to 13 października. - Trzynastka tym razem musi być szczęśliwa (...) przypominam - szczęśliwa trzynastka - dla Polski, dla polskiej wsi, no i dla Prawa i Sprawiedliwości - mówił Kaczyński do uczestników pikniku rodzinnego PiS.

Zobacz także

W ocenie Kaczyńskiego wybory 13 października to dzień decyzji, w którą stronę w pójdzie Polska - czy tą zrównoważonego rozwoju, wspólnoty, równych praw Polaków, czy w tą, w którą szła przedtem".

Jarosław Kaczyński od organizatorów pikniku otrzymał hełm strażacki. Podziękował też paniom z zespołu regionalnego, z którymi stał na scenie. Zwiedził też stoiska na pikniku rodzinnym PiS w Zbuczynie.

RadioZET.pl/PAP