Zamknij

Jarosław Kaczyński wejdzie do rządu? "Fakt": może zostać wicepremierem

15.09.2020 19:53
Jarosław Kaczyński wejdzie do rządu
fot. JACEK DOMINSKI /REPORTER

Jarosław Kaczyński wejdzie do rządu Zjednoczonej Prawicy? O rzekomych sensacyjnych uzgodnieniach wokół rekonstrukcji rządu donosi "Fakt". Pomysł pozytywnie ocenia m.in. Tadeusz Cymański. – To byłoby dobrze przyjęte w PiS, bo przywództwo prezesa nie jest kwestionowane - przekonuje polityk.

Jarosław Kaczyński wejdzie do rządu? O sensacyjnych ustaleniach na Nowogrodzkiej informuje dziennik "Fakt". Prezes PiS miałby objąć tekę wicepremiera.

Według rozmówców "Faktu" Jarosław Kaczyński miałby w takim układzie nadzorować bezpośrednio bezpieczeństwo państwa.

Jarosław Kaczyński wejdzie do rządu? "Fakt": mógłby objąć tekę wicepremiera

W siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej odbyła się dziś czwarta tura rozmów liderów Zjednoczonej Prawicy ws. nowej umowy koalicyjnej oraz rekonstrukcji rządu. W spotkaniu uczestniczyli m.in.: prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki oraz Zbigniew Ziobro z Solidarnej Polski i Jarosław Gowin z Porozumienia.

Zobacz także

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki pytany przez dziennikarzy przed wejściem do siedziby PiS o jego wcześniejszą wypowiedź o rozmowach koalicyjnych, które mogły zostały odebrane jako ostrzeżenie dla mniejszych koalicjantów odparł: "Bardzo się cieszę, że tak zostały odebrane", ponieważ - jak przyznał - taka była intencja.

Zobacz także

Według ustaleń dziennika "Fakt", na stole negocjacyjnym miała dziś niespodziewanie pojawić się propozycja wejścia do rządu samego prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Sam dziennik zauważa jednak, że pomysł raczej nie wejdzie w życie, bo Kaczyński nie mógłby być przecież "zastępcą" Morawieckiego.

Posłuchaj podcastu

– Prezes Kaczyński może być premierem, nawet jednoosobowym rządem, ale na pewno nie czyimś zastępcą – powiedział "Faktowi" Karol Karski europoseł PiS.

Jak jednak zauważył Tadeusz Cymański, wejście Kaczyńskiego do rządu byłoby "dobrze odebrane w PiS". - Przywództwo prezesa nie jest kwestionowane, wbrew temu, co niektórzy mówią - dodał.

Zobacz także

Na pomysł wejścia do rządu Kaczyńskiego negatywnie miał zareagować premier Mateusz Morawiecki.

RadioZET.pl/ Fakt