Zamknij
Jarosław Kaczyński założył zegarek odwrotnie
3 Zobacz galerię
fot. ANDRZEJ IWANCZUK /REPORTER

Jarosław Kaczyński z pewnością nie może zaliczyć ostatniej konferencji do udanych. Choć prezes PiS mówił na niej o bardzo ważnych sprawach, większość komentatorów i internautów zwróciła uwagę na coś zupełnie innego. Najpierw szef partii rządzącej ewidentnie przysypiał podczas wystąpienia Mariusza Błaszczaka. Teraz zwrócono uwagę na kolejną wpadkę związaną z ubiorem.

Jarosław Kaczyński przedstawił wczoraj założenia ustawy o obronie ojczyzny, zakładającej poważne wzmocnienie polskich sił zbrojnych. - Państwo, które leży na granicy NATO, także UE, musi mieć poważną siłę odstraszającą, a w razie potrzeby, miejmy nadzieję, że nigdy do takiej potrzeby nie dojdzie, musi mieć też możliwość skutecznej obrony, i to przez dłuższy czas samodzielnie, bo mechanizm, który prowadzi do uruchomienia w pełni sił NATO, to są bardzo potężne siły, jednak trwa i to trwa nie krótko - mówił prezes PiS.

- Jeżeli chcemy uniknąć tego najgorszego, czyli wojny, to musimy działać zgodnie ze starą zasadą - chcesz pokoju, szykuj wojnę. Albo, żeby nie padała to wojna - "chcesz pokoju, to buduj silne siły zbrojne" - podkreślał szef rządzącej partii.

Seria wpadek Jarosława Kaczyńskiego na konferencji

Wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego dotyczące ustawy o obronie ojczyzny i kwestii związanej ze wzmocnieniem polskiego bezpieczeństwa nie było jednak tym, na co szczególnie zwrócili uwagę komentatorzy i internauci. Wszystko za sprawą kilku wpadek, jakie w ciągu jednej konferencji zdążył zaliczyć prezes PiS.

Wszystko zaczęło się od telefonu komórkowego Kaczyńskiego, który nagle zaczął dzwonić w trakcie jego wystąpienia. – Przepraszam, ale zapomniałem schować telefon i wyłączyć – wyjaśnił Kaczyński. Wicepremier sięgnął po komórkę, wyciszył ją i z powrotem schował do kieszeni.

Kilka chwil później zdarzyło się coś niecodziennego. W trakcie wystąpienia szefa MON Mariusza Błaszczaka prezes PiS ewidentnie przysypiał. Nagrania przedstawiające zmęczonego Kaczyńskiego obiegły media społecznościowe i szybko wywołały lawinę prześmiewczych komentarzy. "Nie wygląda to dobrze. Ustawy nawet Prezesa nie zastąpią sprzętu i żołnierzy. Kto mianował Macierewicza? Kto dokonał czystek w armii wśród generałów, pułkowników i majorów? Kto wstrzymał modernizacje polskiego wojska? Ktoś zaspał 13 grudnia i ciągle się nie obudził" - napisał na Twitterze Cezary Tomczyk z Koalicji Obywatelskiej.

To jednak nie wszystko. Dziennikarze i internauci zwrócili uwagę na kolejny szczegół, tym razem dotyczący ubioru Jarosława Kaczyńskiego. Na kilku zdjęciach z konferencji prasowej wyraźnie widać, że prezes PiS założył na rękę zegarek odwrotnie. Aby móc prawidłowo wskazywać aktualną godzinę musiałby zostać odpięty i obrócony o 180 stopni.

RadioZET.pl