Zamknij

Jarosław Zieliński wciąż uczestniczy w oficjalnych uroczystościach policji

28.09.2019 12:14
Jarosław Zieliński
fot. Podlaska Policja

Wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński, który na początku września stracił kontrolę nad policją, nadal jako przedstawiciel resortu bierze udział w uroczystościach policyjnych. W piątek przyjął ślubowanie od nowych policjantów w Białymstoku., czym podlaska policja pochwaliła się na swojej stronie internetowej. Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinsp. Daniel Kołnierowicz to bliski współpracownik Zielińskiego.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w odpowiedzi udzielonej na pytania Radia ZET robi dobrą minę do złej gry. Twierdzi, że jest uroczystości policyjnych jest mnóstwo, a minister Kamiński (z racji dość szerokiego zakresu kompetencji) to człowiek bardzo zapracowany, co oznacza, że w uroczystościach muszą uczestniczyć wszyscy wiceministrowie.

MSWiA podaje jako przykład wiceministra Sylwestra Tułajewa, który otwierał nową siedzibą Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu bądź wręczał sztandar Komendzie Powiatowej w Oświęcimiu. Tyle tylko, że Jarosław Zieliński wziął udział w policyjnej uroczystości na Podlasiu, a nie w innej części kraju,a właśnie tam doszło do wielu kompromitujących sytuacji, które przyczyniły się do odebrania mu policji: od polecenia młodym policjantom cięcia konfetti, zrzucanego później z helikopterów podczas wizyty wiceministra w Białymstoku po pilnowanie przez funkcjonariuszy prywatnej posesji wiceministra.

Zobacz także

Mimo, iż urzędujący od połowy sierpnia bieżącego roku minister Mariusz Kamiński odebrał Zielińskiemu część uprawnień (m.in. właśnie nadzór nad policją), zmieniając zakres czynności Sekretarzy i Podsekretarza Stanu w resorcie )o czym MSWiA informowało w odrębnym komunikacie), Zieliński pokazuje w swoim regionie, że to nadal on rządzi policją.

RadioZET.pl/MaG