Zamknij

Jest nowy kandydat na prezydenta. To profesor kojarzony z ojcem Rydzykiem

08.02.2020 18:49
Jest nowy kandydat na prezydenta. To profesor kojarzony z ojcem Rydzykiem
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

O niespodziewanej kandydaturze poinformował Onet. W wyborach prezydenckich 2020 ma wystartować profesor Mirosław Piotrowski – podaje portal. Piotrowski jest prezesem partii Ruch Prawdziwa Europa-Europa Christi i właśnie rozpoczął zbiórkę podpisów pod swoim zgłoszeniem. Jak czytamy, jest to człowiek od lat kojarzony z ojcem Tadeuszem Rydzykiem. Dziennikarze Onetu zapytali, czy polityk może liczyć na poparcie założyciela Radia Maryja.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak pisze Onet, profesor Piotrowski podkreśla, że jego zdaniem "na prawicy jest miejsce dla kandydata i formacji chrześcijańsko-narodowej".

"Takie poparcie może być kluczowe w drugiej turze"

Władze RPE miały zapewnić Piotrowskiego, że uda się zebrać 100 tysięcy podpisów. - Takie poparcie może być kluczowe w drugiej turze, do której zapewne dojdzie - mówił dziennikarzom Onetu wiceprezes RPE, Krzysztof Kawęcki.

Zobacz także

Kim dokładnie jest prof. Mirosław Piotrowski? Polityk, prezes partii Ruch Prawdziwa Europa-Europa Christi od lat kojarzony jest ze środowiskiem ojca Tadeusza Rydzyka, założyciela Radia Maryja – zaznacza portal.

Zobacz także

Na pytanie, czy może liczyć na wsparcie Tadeusza Rydzyka podczas kampanii prezydenckiej w wyborach 2020, prezes RPE odpowiedział:

Zobacz także

Ufam, że osoby, które znam od ponad 20 lat i nazywają mnie przyjacielem, nadal takimi pozostaną

prof. Mirosław Piotrowski

Ponadto, Piotrowski jest historykiem i politykiem oraz doktorem habilitowanym nauk humanistycznych i profesorem nadzwyczajnym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II oraz profesorem nadzwyczajnym WS Kultury Społecznej i Medialnej. Był posłem do Parlamentu Europejskiego VI, VII i VIII kadencji (2004–2019).

Tak, zamierzam wystartować w tegorocznych wyborach na urząd prezydenta Polski. Właśnie rozpoczęliśmy zbiórkę podpisów

prof. Mirosław Piotrowski

"Wiele środowisk katolickich oraz patriotycznych jest zawiedzionych obecną prezydenturą"

Już niebawem prawdopodobnie poznamy poszczególnych członków sztabu Piotrowskiego. Kandydat RPE na prezydenta w wyborach 2020 zamierza przedstawić program wyborczy w następnym tygodniu.

Zobacz także

Wiele osób i środowisk katolickich oraz patriotycznych jest zawiedzionych obecną prezydenturą. Sądzę, że po niedawnych deklaracjach urzędującego prezydenta w sprawie związków partnerskich i LGBT automatycznie stracił on ich poparcie

prof. Mirosław Piotrowski w rozmowie z Onetem

RadioZET.pl/Onet