Zamknij

Posłance PiS puściły nerwy. Opozycja oburzona gestem pogardy

13.02.2020 22:13
Joanna Lichocka
fot. Adam Szłapka Twitter

Skandaliczny gest posłanki Joanny Lichockiej w Sejmie. Tuż po tym, jak Sejm odrzucił sprzeciw Senatu ws. wsparcia kwotą 1,95 miliarda złotych mediów publicznych, posłance puściły nerwy. W stronę opozycji ostentacyjnie pokazała środkowy palec.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Minęło ledwie kilka chwil od przegłosowania ustawy o blisko 2-miliardowym wsparciu dla mediów publicznych, a posłanka PiS wykonała gest, który nie przystoi parlamentarzyście. W stronę opozycji wystawiła środkowy palec.

Zobacz także

Wcześniej Lichocka została – pospieszną decyzją PiS – wyznaczona do sprawozdania forsowanej przez partię rządzącą ustawy. Zastąpiła Joannę Scheuring-Wielgus, co wywołało kolejne wielkie poruszenie.

Wieczorem w Sejmie Lichoca zażarcie broniła wsparcia dla TVP. Oceniała, że uchwała Senatu (odrzucająca rekompendatę) jest skandaliczna. Przekonywała, że media publiczne w obecnym kształcie, w tym TVP, są - jak mówiła – „potrzebne Polakom”. 

Padł za to gest, który nie da posłance spokoju. Opozycja grzmi zgodnie o pogardzie przedstawicielki władzy.

Lichocka: To jest kłamstwo, pojedyncza klatka z ruchu ręki

Posłanka wyjaśniła internautom motywację jej gestu. Zarzuciła opozycji kłamstwo, znajdując swoje wytłumaczenie. 

Dla jasności, dodajemy sekwencję ujęć w wykonaniu fotografów. 

Niedługo po fakcie posłanka tłumaczyła się ze swojego zachowania przed prezesem partii. Jarosław Kaczyński nie krył złości i zakłopotania.

RadioZET.pl/Twitter/Sejm