Zamknij

Joanna Mucha dołącza do ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni

PAP
20.01.2021 13:28
Joanna Mucha
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Zdecydowałam się przyłączyć do ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni - ogłosiła w środę posłanka KO Joanna Mucha podczas konferencji prasowej.

Joanna Mucha - dotychczas posłanka Platformy Obywatelskiej - dołącza do ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni. - Zdecydowałam się przyłączyć do ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni - miała ogłosić w środę, cytowana przez PAP. Polityk ogłosiła swój transfer podczas konferencji prasowej. - Moje drogi z PO od jakiegoś czasu się rozchodziły  - mówiła Mucha. Wcześniej w mediach pojawiły się nieoficjalne informacje na temat możliwego odejścia posłanki z PO na rzecz członkostwa w ruchu Hołowni.

Joanna Mucha początkowo sama pojawiła się na konferencji prasowej. - Nadszedł taki moment, że ja i Platforma jesteśmy w innym miejscu i nikt tu nie jest winny. Nie jest to kwestia jakiejś krytyki, to są po prostu dwie inne drogi - podkreśliła posłanka. - Oni zostali w zakleszczeniu w relacji z PiS - mówiła. - Ja natomiast myślę o Polsce po PiS, kiedy rządy PiS będą wspomnieniem - dodała. - Marzę o Polsce przyszłości, dlatego zdecydowałam się przyłączyć do projektu politycznego Szymona Hołowni, do Polski 2050 - poinformowała Mucha.

Joanna Mucha z PO dołącza do Polska 2050 Szymona Hołowni

Po tych słowach do Muchy na konferencji prasowej dołączyli Szymon Hołownia, Michał Kobosko i posłanka Hanna Gill-Piątek. - To dla mnie i dla nas moment szczerej radości, potrzebujemy w ruchu Polska 2050 jeszcze więcej silnych i mądrych osób, potrzebujemy każdego, kto ma dosyć zimowego snu opozycji, każdego, kto będzie gotów do tego, żeby uwierzyć razem z nami, że bycie opozycją to nie państwowa posada, to nie komfort, to dyskomfort i walka - podkreślił Hołownia. Jak dodał, rozmawiał z Joanną Muchą od wielu tygodni. - Pokazała mi swój manifest polityczny, przeczytałem go z ogromną satysfakcją, my się po prostu zgadzamy - powiedział Hołownia. Według niego dzięki dołączeniu Muchy Polska 2050 "zaloguje się" w parlamencie i utworzy koło parlamentarne, w którego skład będą wchodzić Hanna Gill-Piątek, Joanna Mucha i senator Jacek Bury. Szefem koła będzie Hanna Gill-Piątek. "Dziś na pokładzie parlamentarnym Polska 2050 witamy Joannę Muchę. Wspólnie z Jackiem Burym stworzymy koło parlamentarne" - napisała na Twitterze Hanna Gill-Piatek.

Przypomnijmy, że w poniedziałek senator Jacek Bury również odszedł z klubu KO i dołączył do ruchu Polska 2050. Bury powiedział we wtorek w TVN24, że zmodyfikowałby program 500 Plus. - Nie chciałbym, żeby 500 Plus zniechęcało do pracy. Moim zdaniem powinno ono zachęcać do pracy - stwierdził.

Hołownia do wypowiedzi Burego odniósł się na Twitterze. Podkreślił, że wypowiedź Burego jest jego osobistą opinią, która w żaden sposób nie jest elementem programu Polski 2050.- Dodatkowo w mojej osobistej opinii nie ma w tej chwili potrzeby zmiany formuły programu 500+ - oświadczył Hołownia. Bury zapytany przez PAP, czy podtrzymuje swoje zdanie na temat 500 Plus zaznaczył, że w żadnym wypadku nie popiera likwidacji tego programu. - Zabrać go nie można, bo raz dane rzeczy zostają i trzeba to szanować - powiedział senator. "Chyba że państwo będzie bankrutować - dodał. Senator przyznał, że jest zwolennikiem "delikatnej modyfikacji" 500 Plus, aby - jak mówił - "nie było świadczeniem, które zniechęca do pracy".

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP