Zamknij

Jolanta Duda powalczy o prezydenturę? "Jestem ponad partiami"

28.12.2019 15:30
Jolanta Duda
fot. Jolanta Duda/ Facebook

Możliwe, że w przyszłorocznych wyborach prezydenckich wystartuje dwoje kandydatów o nazwisku Duda. Poza Andrzejem Dudą, może być to także Jolanta Duda z Chełma. W jej rodzinnym mieście zobaczyć już można billboard zachęcający do oddania głosu na kandydatkę z Lubelszczyzny.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Kandydaturę Jolanty Dudy przybliża "Dziennik Wschodni". Po studiach wyjechała z mężem do Londynu, gdzie pracowała w banku inwestycyjnym. Do Polski wróciła cztery lata temu i zajęła się biznesem. Teraz zamierza jednak stanąć do walki o prezydenturę w 2020 roku.

Zobacz także

– Polska potrzebuje kogoś, kto pogodzi zwaśnione strony. Kogoś, kto jest świeży i pozytywnie nastawiony – przekonuje Duda w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim". – Tak napisałam w swoim programie, mam bardzo dużo do zaoferowania: siłę i mądrość Polsce i Polakom, świeżą energię, jak i kreatywne pomysły, którymi zawsze służę rodakom. Promuję Polskę za granicami już przez ponad dziesięć lat! –wylicza.

Zobacz także

Internauci zwracają uwagę, że kobiecie blisko jest do Prawa i Sprawiedliwości. Tyle przynajmniej można wywnioskować z publikowanych postów, na których Jolanta Duda pokazuje aktywność posła Przemysława Czarnka, wicepremiera Jacka Sasina czy europosłanki Beaty Mazurek. W wyborach zamierza jednak startować jako kandydatka całkowicie niezależna.

– Jestem ponad partiami. Uważam, że prezydent nie powinien reprezentować partii, tylko ludzi, bez względu na to, z kim są związani. Takie podziały prowadzą do konfliktów, a ja chciałabym, żeby ludzie byli dla siebie lepsi, nawet o pół milimetra, bo wtedy będzie nam się żyło lepiej – podkreśla Duda.

Zobacz także

Jolanta Duda chce sfinansować swoją kampanię wyborczą m.in. z własnych oszczędności. Obecnie ogranicza się jednak do jednego billboardu i aktywności na portalu społecznościowym.

RadioZET.pl/ Dziennik Wschodni