Zamknij

Jurek Owsiak na czele nowej partii politycznej? Polacy powiedzieli, co myślą

20.01.2020 13:41
Jurek Owsiak
fot. Jakub Walasek/REPORTER

Jurek Owsiak ma szanse w polityce? Czy szef działającej od 28 lat WOŚP byłby dobrym liderem politycznego ugrupowania i czy byłoby to dobre dla jego Orkiestry? O to zapytano Polaków w najnowszym sondażu.

Jurek Owsiak na czele Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stoi od 1992 roku. Pomysłodawca WOŚP swoją charyzmą potrafi porywać tłumy, a dla wielu Polaków jest autorytetem. To dlatego często mówi się, że o Owsiaka upomina się polityka. Gdyby jednak naprawdę chciał się w nią zaangażować, nie mógłby liczyć na duże poparcie. Tak przynajmniej wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster dla „SE”.

Aż 70 proc. badanych nie chce, by zakładał on partię polityczną. Innego zdania jest 15 proc. respondentów. Tyle samo wybrało opcję "nie wiem".

Polacy wolą Owsiaka w roli dyrygenta WOŚP. - Owsiak zajmuje się działalnością charytatywną, a społeczeństwo postrzega ją jako coś, co nie powinno mieć barw partyjnych – tłumaczy w rozmowie z „SE” dr Sebastian Gajewski z Centrum im. Daszyńskiego. Jak dodaje, upolitycznienie Owsiaka zagroziłoby WOŚP, a Orkiestra byłaby traktowana jako element kampanii wyborczej, co spowodowałoby spadek wpływów i zaufania.

Badanie zrealizowane przez Instytut Badań Pollster w dniach 14-16.01.2020r. na próbie 1075 dorosłych Polaków.

RadioZET.pl/SE