Zamknij

O czyich dzieciach mówił Kaczyński? Schetyna: "Jeżeli o swoich, to..."

Magdalena Kulej
16.03.2019 15:58

Jeżeli prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił o "swoich dzieciach, to kłamstwo i manipulacja będzie główną osią kampanii" wyborczej PiS - powiedział w sobotę lider PO Grzegorz Schetyna. Nawiązał tym do szeroko komentowanych słów Jarosława Kaczyńskiego, które padły podczas sobotniej konwencji w Katowicach.

O czyich dzieciach mówił Kaczyński? Schetyna: "Jeżeli o swoich, to..."
fot. PAP/Radek Pietruszka

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jarosław Kaczyński, w trakcie wystąpienia podczas konwencji PiS w Katowicach, nawiązał do piątkowego wywiadu wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja udzielonego "DGP”, w którym Rabiej mówił m.in. o kwestii adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

 

- My chcemy jasno powiedzieć: tu mówimy nie, a już w szczególności jeżeli chodzi o dzieci. Wara od naszych dzieci – mówił otwarcie Kaczyński.

Zobacz także

Słowa prezesa PiS wywołały lawinę komentarzy. "Jeżeli Kaczyński mówi o dzieciach, o swoich dzieciach, i tworzy taką kłamliwą narrację to znaczy, że kłamstwo i manipulacja będzie główna osią tej kampanii" - skomentował kilka godzin później Grzegorz Schetyna.

Według lidera PO takie wypowiedzi świadczą o tym, że PiS zwyczajnie boi się wyborczej porażki w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego i krajowego.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/MK