Zamknij

Kaczyński do niepełnosprawnej: prośba, żeby nas popierać, a nie przeszkadzać

Redakcja
01.05.2019 19:01
Kaczyński do niepełnosprawnej: prośba, żeby nas popierać, a nie przeszkadzać
fot. PAP

Po spotkaniu wyborczym w Krakowie politycy PiS rozmawiali z seniorami. W pewnej chwili niepełnosprawna Justyna Kieresińska zapytała Jarosława Kaczyńskiego, czy PiS ma jakiś pomysł na zaspokojenie potrzeb niepełnosprawnych. Dyskusję zarejestrowały kamery. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Niepełnosprawna Justyna Kieresińska zapytała w Krakowie Jarosława Kaczyńskiego, czy PiS ma jakiś pomysł na zaspokojenie potrzeb niepełnosprawnych – grupy, która ma najmniejszą siłę przebicia.

Zobacz także

- Państwa grupa będzie wsparta bardziej niż jest wspierana dotychczas. Nie mogę się zgodzić, że ona nie jest wspierana – odparł prezes PiS. "Jest różnie, w różnych wypadkach" – zaznaczył. Dodał, że trudno nadrobić wieloletnie zaległości od razu. "Z całą pewnością, jeżeli tylko będziemy dalej rządzić, państwa potrzeby będą uwzględnianie w wysokim stopniu, bo my to wszystko planujemy i bierzemy pod uwagę, tylko jest pewną kolejność działań" – zapewnił.

Zobacz także

Dziennikarzom Kieresińska powiedziała, że wystąpienia polityków PiS raczej jej nie przekonały, bo to obietnice składane w gorącym przedwyborczym okresie.

Kaczyński został poproszony o konkretną deklarację w sprawie wsparcia dla osób niepełnosprawnych. Jego odpowiedź wywołała w sieci mnóstwo kontrowersji.

Naprawdę lepiej żebyśmy nie rozmawiali przy kamerach, bo chodzi o to, żeby to wykorzystać przeciwko nam. Zapewniam panią, (...) Pani chce, żeby się zmieniło i ja chcę, żeby się zmieniło, i z całą pewnością się zmieni. Tylko jest taka prośba o to, żeby nas popierać, a nie przeszkadzać."

Jarosław Kaczyński

Zgodnie z uchwaloną na początku kwietnia ustawą emeryci i renciści otrzymają w maju jednorazowo 1100 zł brutto, czyli ok. 888 zł netto. Tzw. "13 emerytura" będzie przysługiwała ponad 9,8 mln świadczeniobiorcom ( 6,96 mln emerytów i 2,62 mln rencistów, w tym 282 tys. rencistów socjalnych).

RadioZET.pl/PAP/Twitter