Zamknij

Kaczyński ma problem przed wyborami. Alarmujący sondaż dla PiS

16.08.2022 09:53

Wyborcy PiS nie są przekonani, że partia Jarosława Kaczyńskiego będzie w stanie utworzyć rząd po najbliższych wyborach parlamentarnych – wynika z sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski.

Jarosław Kaczyński
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Sondaż United Surveys dla portalu Wirtualna Polska został przeprowadzony metodą CAWI w dniach 5-9 sierpnia 2022 roku na reprezentatywnej grupie tysiąca Polaków. Podczas badania respondenci byli pytani o przyszłoroczne wybory parlamentarne

Nowy sondaż: Kaczyński ma problem przed wyborami

30,9 proc. Polaków twierdzi, że PiS uzyska najlepszy wynik w wyborach, ale partia Jarosława Kaczyńskiego nie utrzyma władzy. Kolejne 28,3 proc. badanych jest zdania, że wybory wygra jedna z partii opozycyjnych i to opozycja utworzy nowy rząd w Polsce. Z kolei 27,3 proc. respondentów jest pewnych wyborczego zwycięstwa PiS. 

Jakie nastroje przed wyborami do Sejmu panują wśród wyborców PiS? Aż 41 proc. z nich uważa, że choć partia Kaczyńskiego wygra wybory, to nie uda się jej już utworzyć rządu. 48 proc. sympatyków rządzących jest przekonanych, że PiS wygra wybory parlamentarne i utworzy kolejny rząd. Zaledwie 2 proc. nie wierzy w wygraną partii w najbliższych wyborach.

63 proc. wyborców popierających Zjednoczoną Prawicę jest zdania, że PiS wygra wybory, a następnie stworzy nowy rząd. Jednocześnie 31 proc. badanych w tej grupie uważa, że mimo wyborczej wygranej PiS, to opozycja uformuje rząd i przejmie władzę w kraju. 

loader

RadioZET.pl/Wirtualna Polska