Zamknij

Kaczyński o rachunkach za prąd. Padła konkretna propozycja

PAP
13.09.2022 18:54
Jarosław Kaczyński
fot. PAP/Andrzej Lange

Podczas spotkania z sympatykami w Pruszkowie (woj. mazowieckie) prezes PiS złożył obietnicę dotyczącą rachunków za prąd. - Podjęliśmy działania zmierzające do tego, żeby prąd dla każdej rodziny do 2000 kWh był po cenie stałej, w gruncie rzeczy dotychczasowej - oświadczył.

Jarosław Kaczyński podczas spotkania z sympatykami w Pruszkowie odniósł się do inflacji i kryzysu energetycznego, który zimą może uderzyć w miliony Polaków. Prezes PiS złożył deklarację dotyczącą cen za prąd.

- Podjęliśmy działania zmierzające do tego, żeby prąd do każdej rodziny, gospodarstwa domowego, do 2000 KWh był po cenie stałej, w gruncie rzeczy dotychczasowej. Krótko mówiąc - mimo ogromnego wzrostu kosztów paliw, tego wszystkiego, co tworzy energię, to jeśli chodzi o tę dość znaczną ilość zużywanego przez rodziny prądu, cena nie będzie zwiększana - oświadczył.

Podwyżka cen prądu. Kaczyński zabrał głos

Jak dodał, "to jest mniej więcej dla dwóch trzecich gospodarstw domowych, tych uboższych, w gruncie rzeczy brak zmian". Prezes PiS zapowiedział również, że "jeżeli ktoś zmniejszy zużycie w stosunku do poprzedniego roku co najmniej o 10 proc., to będzie miał jeszcze dalsze ulgi".

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa w poniedziałek oświadczyła: - Pracujemy nad innym rodzajem przyznawania taryf dla odbiorców indywidualnych, aby móc zablokować podwyżki na prąd. 

Podczas swojej wizyty w Opocznie odnosząc się do cen prądu, przypomniała, że gospodarstwa domowe rozliczane są na podstawie taryfy "G". - Pracujemy nad takim innym rodzajem przyznawania taryf, żeby móc zablokować podwyżki na prąd - powiedziała.

Minister zapewniła, że z nowymi rozwiązaniami w tej sprawie, resort zdąży przed grudniowym procesem taryfowym. - Na pewno z tym rozwiązaniem zdążymy tak, żeby od stycznia, przy tych nowych taryfach, mogło skutecznie zadziałać i tym samym będziemy mieli objętych wszystkich indywidualnych i wrażliwych odbiorców - dodała.

RadioZET.pl/PAP

C