Zamknij

Kaczyński odchodzi z polityki? Konsternacja po słowach prezesa PiS

15.07.2019 14:07
Kaczyński odchodzi z polityki? Ile lat ma prezes PiS?
fot. PAP/Piotr Polak

Jarosław Kaczyński odchodzi z polityki? To pytanie wielu zadaje sobie po niedzielnym wystąpieniu prezesa PiS, w którym zasugerował, że za cztery lata ktoś inny będzie stał na jego miejscu. 

Jarosław Kaczyński podczas niedzielnego pikniku rodzinnego w miejscowości Kuczki-Kolonia w gminie Gózd zapewniał m.in., że Polska jest wyspą wolności, a PiS dąży do porozumienia, by kraj stał się też wyspą wolności i szybkiego rozwoju. Zachęcał też do głosowania na tę partię w jesiennych wyborach parlamentarnych. „Nie musimy się upodabniać do tych, którzy są tam na zachód, nie musimy stać pod tęczową flagą, możemy stać pod biało-czerwoną. To jest nasz program” – podkreślił Kaczyński i dodał, że „wierzy, że uzyska dla tego programu poparcie”.

I wierzę, że za cztery lata ktoś, kto będzie stał w tym miejscu – bo ja już swoje lata mam, więc to pewnie nie będę ja – będzie mógł powiedzieć: „kolejny raz dotrzymaliśmy słowa”.

To właśnie ta wypowiedź wywołała na scenie politycznej niemałe zamieszanie. Czy Jarosław Kaczyński zapowiada polityczną emeryturę? Przypomnijmy, że 18 czerwca prezes PiS skończył 70 lat.

– Jarosław Kaczyński jest architektem zwycięstw obozu Zjednoczonej Prawicy, architektem całego obozu i nie wyobrażam sobie, aby miał odejść z polityki i spoglądać z boku – mówił w poniedziałek Zbigniew Ziobro. Minister sprawiedliwości był pytany w tym kontekście, czy „może widzi się na miejscu prezesa Kaczyńskiego” za cztery lata.  

Jak tłumaczył Ziobro, nie tylko nie chce, ale też nie przewiduje, by Kaczyński miał w ciągu kilku kolejnych lat rezygnować ze swojej funkcji. „Jestem przekonany, że siła i energia, pasja, z jaką Jarosław Kaczyński realizuje politykę, sprawi, że za cztery i osiem lat, i dłużej też, będzie patronował całemu obozowi i będzie gwarantem realizacji naszych zobowiązań wobec Polski i Polaków. I gwarancją naszych zwycięstw” – zapewniał Ziobro.

Zobacz także

RadioZET.pl