Zamknij

Kaczyński ogłosił plan PiS na wybory. "To takie marne minimum"

26.06.2022 21:17

Wygrać wybory to mieć 235 głosów w Sejmie. To takie marne minimum. I te 235 się do nas przylepiło, a chcielibyśmy uzyskać więcej, bo koalicjantów jakoś nie bardzo widać – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w niedzielę w Inowrocławiu. 

Jarosław Kaczyński
fot. PAP

Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami Inowrocławia został zapytany m.in. o to, jak wygrać kolejne wybory parlamentarne i jakie koalicje dopuszcza PiS w nowej kadencji Sejmu. – Wygrać wybory to znaczy mieć co najmniej 235 głosów. To jest minimum oczywiście, takie marne minimum, bo trudno się z taką większością rządzi, codziennie się o tym przekonujemy – powiedział prezes PiS.

Jarosław Kaczyński w Inowrocławiu o wyborach

– To się jakoś do nas przylepiło – wskazał Kaczyński. – Mieliśmy 37 procent i 235 głosów, i 43 procent, czyli najlepszy wynik w historii polskiego parlamentaryzmu łącznie z okresem międzywojennym i to nawet licząc wynik koalicji Narodowo-Demokratycznej, bo to były różne partie, ale główną była Narodowa Demokracja, tylko w Królestwie Polskim i to też niecałym [...] i znów 235 głosów, no, ale choćby tyle – dodał Kaczyński.

– Tak naprawdę to chcielibyśmy uzyskać więcej, bo koalicjantów jakoś nie bardzo widać proszę państwa, nie bardzo widać – zaznaczył prezes Prawa i Sprawiedliwości.

– Ich przywódcą jest Donald Tusk, powtarzam. Oni grymaszą, kręcą nosem, ale to wiadomo: chcą jak najwięcej dostać, ale wódz tam jest jeden, a reszta to są tacy w tej chwili troszkę zbuntowani podwładni – ocenił Kaczyński.

loader

RadioZET.pl/PAP