Kaczyński pocałował w rękę posłankę KO. Podpisał też dokument. "Wow"

12.11.2019 18:55
Kaczyński Piekarska
fot. Twitter/Polsat News

Nietypowa sytuacja między dwojgiem posłów z różnych stron barykady. Jarosław Kaczyński pocałował w rękę Katarzynę Piekarską oraz podpisał przedstawiony mu przez posłankę KO dokument. Sama zainteresowana zdradziła kulisy tej krótkiej rozmowy. 

We wtorek zainaugurowano IX kadencję Sejmu RP. Pierwsze posiedzenie prowadził marszałek senior Antoni Macierewicz, a swoje przemówienia wygłosili prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki, a na marszałka izby niższej wybrana została piastująca ten urząd od sierpnia bieżącego roku.

Kaczyński rozmawia z Piekarską

Podczas obrad doszło do ciekawego incydentu. Katarzyna Piekarska, kojarzona z lewicą (przez lata reprezentowała w Sejmie SLD), a w tym roku wybrana z list Koalicji Obywatelskiej, podeszła do ław sejmowych, w których siedział Jarosław Kaczyński. 

Zobacz także

Kamery zarejestrowały nie tylko krótką i sympatyczną wymianę zdań między prezesem PiS a Piekarską (na twarzach obojga można było dostrzec uśmiechy), ale także dwukrotnie wykonany przez Kaczyńskiego gest pocałunku w rękę. Spekulacje wzbudził także podpis jaki złożył pod dokumentem przedłożonym mu przez Piekarską. Czego dotyczył?

Jak przyznała sama zainteresowana w rozmowie Polsat News, Jarosław Kaczyński zapisał się do Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt (co nie dziwi, z uwagi na jego prozwierzęce poglądy). Paweł Kukiz, Władysław Teofil Bartoszewski, Krzysztof Śmiszek, Andrzej Rozenek, Małgorzata Tracz i Grzegorz Napieralski. Na powyższym nagraniu widać także, jak Piekarska, odchodząc z od ław sejmowych, mówi podekscytowana "wow" (co można wyczytać z ruchu jej warg). 

"Piękny obrazek. Katarzyna Piekarska rozmawia z Jarosławem Kaczyńskim na sali sejmowej. Po rozmowie JK caluje KP w rękę. Ta się obraca i wyraźnie mówi <wow>" - napisał na Twitterze dziennikarz Polsat News Klaudiusz Slezak. 

Zobacz także

RadioZET.pl/Twitter/polsatnews.pl