Zamknij

Kaczyński spotkał się z Gowinem. Co dalej z rządem Zjednoczonej Prawicy?

22.09.2020 14:55
Kaczyński spotkał się z Gowinem
fot. JACEK DOMINSKI /REPORTER

Jarosław Kaczyński spotkał się dziś z liderem Porozumienia Jarosławem Gowinem. Głównym tematem spotkania - przyszłość Zjednoczonej Prawicy - przekazało źródło PAP w Prawie i Sprawiedliwości. W spotkaniu bierze udział także premier Mateusz Morawiecki. To już kolejna tego typu narada w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej dotycząca koalicji rządzącej. Wcześniej Jarosław Kaczyński rozmawiał w tej sprawie ze Zbigniewem Ziobro.

Kryzys w Zjednoczonej Prawicy (PiS, Solidarna Polska i Porozumienie) pojawił się po głosowaniu w Sejmie nad projektem noweli ustawy dotyczącej ochrony zwierząt.

Mimo dyscypliny podczas głosowania, przeciw niej opowiedziało się 38 posłów klubu PiS, w tym wszyscy posłowie Solidarnej Polski oraz dwóch Porozumienia, a 15 innych posłów partii Jarosława Gowina wstrzymało się od głosu. Później politycy PiS wielokrotnie podkreślali, że koalicja Zjednoczonej Prawicy już nie istnieje.

Kaczyński spotkał się z Gowinem. Kryzys w Zjednoczonej Prawicy. Do dalej z rządem?

Po poniedziałkowym spotkaniu najważniejszych polityków PiS ws. przyszłości ZP, rzeczniczka partii Anita Czerwińska przekazała, że podczas posiedzenia podjęto decyzje o "zdecydowanych rozstrzygnięciach". Dodała, że o szczegółach partia poinformuje "w stosownym czasie".

Według mediów, w poniedziałek wieczorem doszło do spotkania Kaczyńskiego z liderem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobro.

Ziobro odejdzie z rządu? "wPolityce.pl": nie ma mowy o odejściu Prokuratora Krajowego

Nie ma mowy o dymisji prokuratora krajowego Bogdana Święczkowskiego - pisze we wtorek wPolityce.pl, informując o spotkaniu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z szefem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobrą. Atmosfera rozmowy była dobra - dodaje portal, powołując się na źródła w ZP.

Zobacz także

Źródło portalu wPolityce.pl utrzymuje, że poniedziałkowa rozmowa Kaczyńskiego i Ziobry "odbywała się w dobre atmosferze, a doszło do niej także dzięki mediacji członków PiS, którzy nie chcą słyszeć o rozpadzie koalicji i słusznie przekonywali, że rozpad Zjednoczonej Prawicy może doprowadzić konserwatystów do klęski wyborczej".

Zobacz także

"Potrzebowaliśmy mediacji Jarosława Kaczyńskiego, którego pozycja jest niepodważalna. Z kolei Zbigniew Ziobro słał pojednawcze sygnały, które pomogły w rozmowach obu liderów" – mówi rozmówca portalu.

RadioZET.pl/ PAP/ wPolityce.pl