Zamknij

Kaczyński zapowiada… zmianę Konstytucji. Bo ''równość jest dziś łamana''

03.08.2019 14:51
Jarosław Kaczyński
fot. PAP/Marcin Bielecki

Politycy PiS już od lipca są w wakacyjnej trasie po Polsce. Do głosowania na partię Jarosław Kaczyński zachęcał w sobotę mieszkańców i turystów na północy kraju. Ale podczas sobotniego pikniku rodzinnego w Dygowie pod Kołobrzegiem namawiał też do oddania głosu na Andrzeja Dudę w wyborach prezydenckich i zapowiedział zmiany w Konstytucji.

Jarosław Kaczyński ogłosił partyjne plany PiS na przyszłość podczas Pikniku Rodzinnego w Dygowie, który pod hasłem "Dobry czas dla Polski" odbył się na specjalnie w tym celu wynajętym stadionie.

Prezes PiS w swoim kilkunastominutowym przemówieniu o zbliżających się jesiennych wyborach parlamentarnych mówił tak naprawdę niewiele. Nawiązał natomiast wyraźnie do wyborów prezydenckich w 2020 roku.

Mamy wspaniałego prezydenta, ale powinien być wybrany na kolejną kadencję. Najlepiej w pierwszej rundzie

stwierdził Kaczyński

Zobacz także

Ale nie tylko o Andrzeju Dudzie mówił w sobotę Kaczyński. W pewnym momencie prezes PiS zauważył wśród zgromadzonych pod sceną osobę z napisem "Konstytucja" i zapowiedział, że PiS w przyszłości „zmieni ją na potrzebną”.

Widzę tu napis "Konstytucja". Bardzo dobrze. Rzeczywiście, proszę państwa, pewnie nie za tym razem, ale przyjdzie taki dzień, że zmienimy konstytucję na potrzebną. Konstytucję, która będzie gwarantowała prawdziwą demokrację, prawdziwą praworządność i prawdziwą równość, która jest dzisiaj łamana. Taka będzie ta konstytucja

Po słowach tłum nagrodził go brawami i głośnym hasłem "Popieramy!", a sam Kaczyński sprecyzował, że nowa konstytucja "będzie jasna, wyraźna, sformułowana w ten sposób, żeby były jak najbardziej utrudnione różne pokrętne interpretacje". "Nie zapowiadam tego w tych wyborach, bo to jeszcze pewnie długa droga, ale przyjdzie czas, że to zrobimy" – podkreślił, sugerując, że jest pewien wygranej w przyszłości.

- Od prawie czterech lat zmieniamy Polskę. (...) Zmieniamy dla obywateli. Państwo ma obowiązki wobec obywateli i ma ogromne możliwości zdziałania różnych dobrych rzeczy. Sądzę, że wielu spośród państwa się o tym już przekonało i ja zapewniam państwa, że taka polityka będzie trwała, ale jeżeli mamy tak trzymać, to musimy mieć wasze poparcie, bo tylko razem możemy tak trzymać – podkreślił Kaczyński.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/Twittet