Zamknij

Koniec kolejnej narady w siedzibie PiS. Kiedy ostateczne decyzje?

24.09.2020 20:25
Kaczyński wejdzie do rządu
fot. PAP

W czwartek po godz. 20 zakończyło się kolejne posiedzenie kierownictwa PiS w sprawie przyszłości Zjednoczonej Prawicy. W spotkaniu, które trwało ok. 3 godzin, uczestniczyli prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, wicepremier minister kultury Piotr Gliński, szef MON Mariusz Błaszczak, szef MSWiA Mariusz Kamiński, szef klubu PiS Ryszard Terlecki, wiceprezesi PiS Adam Lipiński oraz Antoni Macierewicz, b. marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Jarosław Kaczyński wejdzie do rządu i zostanie wicepremierem - informowali dziś politycy PiS. Niemal na pewno w rządzie pozostanie minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. O godz. 17.00 w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej ponownie zebrały się władze Prawa i Sprawiedliwości z Jarosławem Kaczyńskim na czele.

Szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski mówił w Polsat News, że na spotkaniu mają być analizowane odpowiedzi lidera Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry na warunki otrzymane od PiS dotyczące dalszego trwania koalicji.

Kaczyński wejdzie do rządu. Kolejna narada PiS na Nowogrodzkiej

W środę wieczorem w Warszawie doszło do kolejnego spotkania prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z szefem SP ws. dalszych losów Zjednoczonej Prawicy.

Po zakończeniu spotkania źródło PAP zbliżone do rządu przekazało, że w efekcie negocjacji "Jarosław Kaczyński ma wejść do rządu, będzie uczestniczył w jego posiedzeniach; zostanie szefem komitetu ds. bezpieczeństwa i będzie nadzorował ministerstwo sprawiedliwości, MON oraz MSWiA".

Zobacz także

Informację tę potwierdził w czwartek rano szef klubu PiS Ryszard Terlecki, który przyznał, że wszystko wskazuje na to, że Kaczyński będzie w rządzie, jako wicepremier.

Zobacz także

"Skład rządu zostanie ogłoszony oczywiście w odpowiednim trybie. Dziś albo jutro spotka się jeszcze kierownictwo partii i zatwierdzi ostatecznie kształt koalicji, a wtedy zostanie już tylko jeden krok do skonstruowania rządu po rekonstrukcji" - mówił Terlecki dziennikarzom w Sejmie.

RadioZET.pl/ PAP