Zamknij

Kaczyński wydał kuriozalne oświadczenie. Trwało 75 sekund

17.08.2022 14:52
Kuriozalne oświadczenie Kaczyńskiego
fot. PAP/Rafał Guz

Mamy wybory prezydenta w Rudzie Śląskiej. Zgłosił się tam pan Marek Wesoły, poseł na Sejm naszego klubu. Chciałem udzielić mu poparcia – powiedział w środę w oświadczeniu Jarosław Kaczyński, prezes PiS. Po trwającym nieco ponad minutę wystąpieniu Kaczyński uciekł przed dziennikarzami próbującymi zadać mu pytania o sprawę katastrofy na Odrze.

Jarosław Kaczyński w oświadczeniu z 17 sierpnia udzielił poparcia dla ubiegającego się o urząd prezydenta w Rudzie Śląskiej posła Marka Wesołego. Sam prezes partii rządzącej wystąpił w krótkim, zaledwie 75-sekundowym oświadczeniu. Chodzi o wybory przedterminowe, w związku ze śmiercią dotychczasowej prezydent Rudy Śląskiej, Grażyny Dziedzic.

Kaczyński wydał kuriozalne oświadczenie. Trwało 75 sekund

- Marek Wesoły kandyduje z własnego komitetu, ale to w żadnym razie nie ogranicza jego poparcia. My w pełni popieramy pana Marka Wesołego - powiedział w środę Jarosław Kaczyński. - Dwa razy już kandydował, za drugim razem był w II turze. Liczymy, że tym razem odniesie sukces. Jest człowiekiem, który w tym mieście może zrobić wiele dobrego. Jako prezydent 100-tysięcznego miasta - dodał Kaczyński.

RadioZET.pl

C