Zamknij

Kaczyński zakpił z Gowina i Ziobry. Sala ryknęła śmiechem

28.10.2019 14:31
Jarosław Kaczyński
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/ REPORTER

Podczas narady polityków PiS w Hotelu Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim, Jarosław Kaczyński nie pozostawił wątpliwości. Jak podaje „Gazeta Wyborcza”, prezes PiS potwierdził, że premierem pozostanie Mateusz Morawiecki, a kandydatem na prezydenta będzie Andrzej Duda. W pewnym momencie Kaczyński miał także zażartować ze swoich koalicjantów.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Powyborcza narada PiS odbyła się w Hotelu Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim. Było to pierwsze, większe spotkanie partyjnego aktywu z prezesem Kaczyńskim. Mimo pozornie bardzo dobrej atmosfery, w kuluarach dało się odczuć spory i napięte emocje.

Zobacz także

Jak podaje „Gazeta Wyborcza”, za prezydialnym stołem usiedli: Jarosław Kaczyński, z jego prawej strony Ryszard Terlecki, Elżbieta Witek i Stanisław Karczewski, a z lewej: Mateusz Morawiecki, Zbigniew Ziobro i rozdzielający ich Jarosław Gowin. Jak mówi w rozmowie z „GW”, jeden z uczestników narady, Ziobro nie mógł się czuć komfortowo, gdy na salę wchodził Morawiecki, a ludzie klaskali i skandowali: „Mateusz, Mateusz!”. Konflikt na linii premier – minister sprawiedliwości, dostrzegają w PiS wszyscy.

Podczas swojego wystąpienia Jarosław Kaczyński rozwiał wszelkie polityczne wątpliwości. Zapowiedział, że Mateusz Morawiecki pozostanie premierem, a Andrzej Duda będzie kandydatem na prezydenta. W pewnej chwili prezes PiS miał odwrócić się w kierunku Ziobry i Gowina z zapytaniem: Chyba że panowie macie inne zdanie, innych kandydatów, może któryś z was wystartuje?

Zobacz także

– Sala ryknęła śmiechem, Gowin uśmiechnął się pod nosem, Ziobro – twarz maska – relacjonuje poseł PiS.

RadioZET.pl/ Gazeta Wyborcza