„Jarosław Kaczyński został odczarowany”. CBOS pokazał wyniki nowego sondażu

24.10.2019 00:02
Jarosław Kaczyński
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Jarosław Kaczyński został odczarowany, a to efekt piątki Kaczyńskiego, pracy rządu i aktywnej kampanii wyborczej – tak uważa komentator polityczny Eryk Mistewicz, którego poproszono o skomentowanie najnowszego sondażu CBOS.

Andrzej Duda, Mateusz MorawieckiJarosław Kaczyński to politycy, którzy - zgodnie z wynikami najnowszego sondażu przeprowadzonego przez CBOS - cieszą się w październiku największym zaufaniem Polaków. Tak samo było zresztą przed miesiącem.

Prezydenta zaufaniem darzy 65 proc. respondentów, nieufność wyraża wobec niego 21 proc. Drugą pozycję w rankingu zajmuje premier, któremu ufa 57 proc. respondentów, a 27 proc. wyraża brak zaufania. Na podium, jeśli chodzi o zaufanie, jest jeszcze Jarosław Kaczyński, który cieszy się zaufaniem 45 proc. ankietowanych. Nie ufa mu jednak sporo, bo 40 proc. badanych. Co ciekawe, niewiele mniejszym zaufaniem cieszy się minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Ufa mu 43 proc. badanych, a nie ufa -  38 proc.

Kaczyński odczarowany?

Zdaniem Eryka Mistewicza, najważniejszym wnioskiem płynącym z sondażu CBOS jest to, że "Jarosław Kaczyński został odczarowany". A to według niego efekt piątki Kaczyńskiego, sprawnych rządów PiS i aktywnej kampanii wyborczej.

Jarosław Kaczyński wspólnie z Mateuszem Morawieckim odwiedził każdy okręg wyborczy, stanowili świetny tandem w tej kampanii

- zaznaczył Mistewicz.

Odnosząc się natomiast do ocen polityków opozycji - wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza, którzy otrzymali po 34 proc. deklaracji zaufania, Mistewicz ocenił, że Polacy premiują centrum i zachowania spokojne na scenie politycznej. "Kosiniak-Kamysz zgarnia premię za spokojną kampanię bez agresji. Kidawa-Błońska zgarnia punkty za to, że nie jest Grzegorzem Schetyną i ma w sobie pewnego rodzaju spokój" - powiedział.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP