Zamknij

Kaja Godek straciła pracę w państwowej spółce

03.06.2019 18:35
Kaja Godek straciła pracę w państwowej spółce
fot. Tomasz Urbanek/EastNews

Kaja Godek, znana działaczka antyaborcyjna, nie jest już członkiem rady nadzorczej Warszawskich Zakładów Mechanicznych. O decyzji WZM, Godek poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- Decyzją WZA nie pełnię już funkcji Członka Rady Nadzorczej Wuzetem-u. Dziękuję Kolegom z RN, Zarządowi i wszystkim Pracownikom, z którymi w tym czasie miałam przyjemność współpracować. To był dobry czas – napisała na Twitterze Kaja Godek.

Z państwową spółką Godek związana była od listopada 2015 roku. Firma zajmuje się produkcją komponentów do układów wtryskowych silników wysokoprężnych. Kaja Godek, działaczka antyaborcyjna, a z wykształcenia anglistka, rozpoczęła tam pracę tuż po wygranych przez PiS wyborach parlamentarnych.

Zobacz także

Zgodnie z jej deklaracją, w WZM zarabiała 3416 zł miesięcznie. - Zrezygnowałam z zasiłku dla niepracujących rodziców wychowujących niepełnosprawne dziecko 1500 zł i 500 zł na pierwsze dziecko w ramach programu 500 plus. Gdybym nie pracowała, obciążałabym podatników kwotą 2000 zł miesięcznie. Podejmując pracę dostaję o 1400 zł więcej, niż nie pracując i są to pieniądze z zysku wypracowanego przez firmę – przyznała na Facebooku.

Zobacz także

W minionych wyborach do Parlamentu Europejskiego, Kaja Godek startowała z pierwszego miejsca mazowieckiej listy Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy. Zdobyła zaledwie 16 823 głosów i nie uzyskała mandatu eurodeputowanej.

RadioZET.pl