Zamknij

Kamil Bortniczuk o rekonstrukcji rządu. Padła konkretna data

10.10.2021 12:12
Kamil Bortniczuk
fot. Radio ZET

Kamil Bortniczuk, poseł Partii Republikańskiej, już w przyszłym tygodniu może zostać powołany na stanowisko ministra sportu. Polityk zapowiedział to w programie 7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET.

Rekonstrukcja rządu, którą komentatorzy i politycy zapowiadają od kilku tygodni, ma objąć kilka resortów. Jedną ze zmian ma być wydzielenie resortu sportu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którym kieruje Piotr Gliński.

Kandydatem na nowego ministra sportu ma być Kamil Bortniczuk - w przeszłości stronnik Jarosława Gowina, a obecnie poseł Partii Republikańskiej Adama Bielana. Kilka dni temu spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą. Bortniczuka przedstawiono wówczas jako kandydata na ministra sportu. 

Rekonstrukcja rządu. Bortniczuk podał datę

- Kiedy pan zostanie ministrem sportu? - pytał prowadzący 7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET Andrzej Stankiewicz. - To czas pokaże. Nie będę ukrywał, że zapis umowy koalicyjnej między Prawem i Sprawiedliwością a Partią Republikańską jest taki, że Ministerstwo Sportu powinno nam przypaść w udziale. Terminy ujęte w umowie koalicyjnej przemawiają za tym, żeby wydarzyło się to w przyszłym tygodniu - odpowiedział Kamil Bortniczuk.

Andrzej Stankiewicz zapytał również Ryszarda Czarneckiego z PiS o termin rekonstrukcji rządu. - Nie została podpisana umowa ze środowiskiem pana ministra Ociepy z tego, co wiem. (…) Myślę, że jest to kwestia niedługiego czasu – odpowiedział europoseł PiS.

Prowadzący 7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET przypomniał, że do rządu może wejść Piotr Nowak (jako minister rozwoju) i Anna Moskwa (jako minister klimatu). Mają odpowiadać za negocjacje unijne w sprawie funduszy rozwojowych oraz polityki klimatycznej.

RadioZET.pl