Zamknij

Kamil Bortniczuk pozostanie w rządzie. Sejm odrzucił wotum nieufności ws. ministra sportu

13.01.2022 18:09
Kamil Bortniczuk
fot. PAP

Kamil Bortniczuk pozostanie na razie ministrem sportu i turystyki. Sejm odrzucił w czwartek wotum nieufności wobec polityka Partii Republikańskiej, które w grudniu złożyła opozycja. 

Kamil Bortniczuk pozostanie na razie ministrem sportu i turystyki. Sejm odrzucił w czwartek wotum nieufności wobec polityka Partii Republikańskiej. Za jego odwołaniem zagłosowało 213 posłów, przeciw 224, wstrzymało się 4 posłów. 

Kamil Bortniczuk pozostanie ministrem. Sejm odrzucił wotum nieufności

Żeby odwołanie ministra było możliwe potrzebne było poparcie wniosku przez 231 posłów. Wcześniej negatywnie wniosek o wotum nieufności zaopiniowała sejmowa komisja kultury fizycznej, sportu i turystyki.

Wniosek o wotum nieufności złożył na początku grudnia klub Koalicji Obywatelskiej. Informując o złożeniu wniosku, szef klubu KO Borys Budka zwracał uwagę na bulwersujące opinię publiczną doniesienia dotyczące ówczesnego wiceministra sportu Łukasza Mejzy. Premier Mateusz Morawiecki pod koniec grudnia ubiegłego roku odwołał Mejzę z funkcji wiceministra sportu. Mejza nadal pozostaje posłem niezrzeszonym.

Według wniosku KO, Bortniczuk, "kierując się tylko znanymi sobie powodami, nieujawnionymi szerzej opinii publicznej, rekomendował na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Łukasza Mejzę".

RadioZET.pl/PAP (P. Śmiłowicz)

C