Zamknij

Kolejna dymisja w rządzie. Zrezygnował człowiek Jarosława Gowina

07.04.2020 16:51
Kamil Bortniczuk Jarosław Gowin
fot. PAP/Radek Pietruszka

Kamil Bortniczuk z Porozumienia odchodzi z rządu – podaje PAP. To druga dymisja w rządzie w niedługim czasie – wczoraj zrezygnował wicepremier Jarosław Gowin.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Dymisja w rządzie Zjednoczonej Prawicy. Po wicepremierze Gowinie rezygnację złożył kolejny członek Porozumienia. Kamil Bortniczuk nie będzie już wiceministrem funduszu i polityki regionalnej.

Zobacz także

Bortniczuk dodał, że przez najbliższy miesiąc wraz z Jarosławem Gowinem skupią się na budowie „ponadpartyjnego poparcia dla projektu zmian w konstytucji”.

Porozumienie w pełni... podzielone

Dymisja Bortniczuka jest związana z podzieleniem się partii Jarosława Gowina ws. zmian w kodeksie wyborczym. W drugim głosowaniu (po reasumpcji) po zgodzie posłów PiS i Solidarnej Polski i części Porozumienia projekt zmiany k. wyborczego przeszedł do dalszego procedowania.

Bortniczuk podkreślił, że obecnie jest kwestia tego czy 10 maja Polacy będą zmuszeni pójść do wyborów prezydenckich, czy będzie ten termin przełożony w zgodzie z prawem i wolą Sejmu. Zaznaczył, że przełożyć wybory można tylko zmieniając konstytucję.

Wszystkie inne narzędzia związane z wprowadzeniem któregokolwiek ze stanów nadzwyczajnych są w rękach Rady Ministrów. To był jeden z powodów, główny powód dymisji pana prezesa Jarosława Gowina z zajmowanej funkcji

 - powiedział poseł.

Zobacz także

Ja dzisiaj chciałem poinformować o tym, że również składam rezygnację ze swojej ministerialnej funkcji w ministerstwie funduszy i polityki regionalnej, po to aby być podobnie wiarygodnym jak pan premier w rozmowach, do których mnie upoważnił

- poinformował polityk Porozumienia.

RadioZET.pl/PAP