Zamknij

Żona Andruszkiewicza prezesem Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu. W sieci wrze

28.08.2020 21:06
Adam Andruszkiewicz
fot. East News

Kamila Andruszkiewicz, żona wiceministra cyfryzacji, została prezesem zarządu państwowej Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu. Zarząd jest jednak jednoosobowy, a suma jaką zarabia rocznie – całkiem pokaźna. "Czy ta pani jest kompetentna?" - pytają internauci, a Andruszkiewiczowi przypominają jeden z jego starych wpisów.

Kamila Andruszkiewicz, która w listopadzie ubiegłego roku została żoną wiceministra cyfryzacji Adama Andruszkiewicza, a wcześniej lidera Młodzieży Wszechpolskiej, ma nową pracę. Jak podał w piątek Onet, Kamila Andruszkiewicz, absolwentka filologii rosyjskiej, będzie zarabiać na życie jako prezes jednoosobowego zarządu państwowej Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu. A zarabiać będzie całkiem pokaźną sumę, bo roczne wynagrodzenie zarządu wynosi 175 tys. zł. Na tyle wskazuje przynajmniej sprawozdanie finansowe z 2019 roku.

Kamila Andruszkiewicz zastąpiła na stanowisku dotychczasową prezeskę, Agnieszkę Wasilewską. Sama Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu powstała na początku ubiegłego roku. Jej celem – jak czytamy na stronie fundacji - jest „niesienie pomocy potrzebującym, uwrażliwianie na ich los, aktywizowanie i wspomaganie w rozwoju społeczności lokalnych, podejmowanie działań na rzecz dobra publicznego. (...) Wspieramy domy dziecka, osoby niepełnosprawne, szpitale, zakłady lecznicze, instytucje i inicjatywy działające dla pożytku publicznego".

screenshot-fundacja.arp.pl-2020.08.28-20_29_56
fot. fundacja.arp.pl

Kamila Andruszkiewicz w Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu

Informacja o nowej prezes pojawiła się już na stronie instytucji, a w sieci wrze. Pojawiają się pytania o kompetencje nowej prezes fundacji i oskarżenia o nepotyzm. Wielu przypomina dawne wypowiedzi samego Andruszkiewicza o "zawdzięczaniu kariery".

„Bo przecież filolożka rosyjska Kamila Andruszkiewicz zna się na przemyśle. Przytuli 175 tys. zł rocznie”, „Przykład Kamili Andruszkiewicz pokazuje, że każda władza psuje. Miało być inaczej PiS-ie. Czy ta pani jest kompetentna na swoje stanowisko?”, „Wygląda na to, że PiS wprowadza program »Rodzina na swoim«. Na przykładzie rodziny Andruszkiewiczów, można uznać, że program został zrealizowany w 100 proc.” – to tylko niektóre z komentarzy, które w piątek wieczorem zalały sieć.

Tymczasem Adam Andruszkiewicz nie odpowiedział na prośby dziennikarzy Onetu o kontakt. Głosu w sprawie nie zabrał też Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, któremu podlega Agencja Rozwoju Przemysłu.

Zobacz także

RadioZET.pl/Onet