Zamknij

Karetka pod domem Kaczyńskiego. „Ekipa zniknęła na około pół godziny”

11.12.2019 11:16
Jarosław Kaczyński
fot. PAP

Karetkę pogotowia stojącą pod domem Jarosław Kaczyńskiego zarejestrowali fotoreporterzy „Super Expressu”. Czy wizyta sanitariuszy miała związek ze stanem zdrowia prezesa PiS, czy może kogoś z jego najbliższego otoczenia?

Jak poinformował „Super Express”, ambulans podjechał pod willę prezesa Prawa i Sprawiedliwości w poniedziałkowy wieczór. Dwóch ratowników medycznych miało żwawym krokiem wejść na teren posesji, a potem do domu. Wcześniej pojazd nie poruszał się na sygnale.

„Choć pojazd nie poruszał się na sygnale, to przybycie karetki samo w sobie jest alarmujące. Dlaczego przyjechała profesjonalna pomoc? Z naszych informacji wynika, że wprowadzona przez czekającego na ulicy ochroniarza ekipa karetki zniknęła w podwórku na około pół godziny. Po tym czasie ochroniarz odprowadził ratowników do furtki i ci spokojnie odjechali sprzed domu” – czytamy w artykule. 

Karetka pod domem Jarosława Kaczyńskiego

Z czym związana była wizyta ekipy medycznej? Dokładnie nie wiadomo, aczkolwiek pierwsze skojarzenia siłą rzeczy podążają w kierunku samego Kaczyńskiego, który od niedawna przechodzi rehabilitację po zabiegu wszczepienia endoprotezy kolana. To poważna operacja, którą były premier odkładał na czas po wyborach parlamentarnych.

Zobacz także

Dziennikarze „SE” zapytali jednego z ważnych polityków PiS, czy rzeczywiście stan zdrowia prezesa mógł ulec pogorszeniu, czy chodziło o kogoś z jego najbliższego otoczenia – współpracownika bądź ochroniarza. „Nie mam wiedzy o tym, by stan prezesa się pogorszył. Mamy wystarczająco dużo problemów i wszyscy liczą, że wkrótce wróci na Nowogrodzką i do Sejmu” – usłyszeli w odpowiedzi. 

RadioZET.pl/se.pl