Katarzyna Lubnauer w Radiu ZET o zaufaniu do Schetyny: Staramy się je budować, aby jesienią wspólnie startować

Redakcja
05.04.2019 10:46
Katarzyna Lubnauer w Radiu ZET o zaufaniu do Schetyny: Staramy się je budować, aby jesienią wspólnie startować
fot. Radio ZET

– Zawsze buduje się dłużej, niż niszczy. Natomiast powoli staramy się budować zaufanie po to, żebyśmy również jesienią mogli wspólnie startować – tak w „Gościu Radia ZET” przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer komentuje swoje relacje z Grzegorzem Schetyną, liderem Platformy Obywatelskiej.

– To na jakim poziomie ocenić ten stan zaufania do Grzegorza Schetyny Katarzyny Lubnauer? – pytała Beata Lubecka.

– Ja bym chciała rozmawiać o polityce, a nie o sprawach personalnych – stara się uciąć temat Katarzyna Lubnauer. – Jest jakaś skala zaufania? – pyta.

– Od jednego do dziesięciu – proponuje prowadząca „Gościa Radia ZET”.

– Od jednego do dziesięciu w skali zaufania? Nie wiem, nie mierzyłam nigdy – stwierdza przewodnicząca Nowoczesnej.

Zobacz także

Katarzyna Lubnauer została też zapytana w Radiu ZET o to, czy czuje się wykolegowana przez Grzegorza Schetynę w związku z brakiem „jedynek” i „dwójek” na listach Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego.

– Nie spodziewaliśmy się „jedynek”, „dwójek”, żeby nie było wątpliwości. Nie mamy byłych premierów, nie mamy nawet europosłów. Natomiast jeżeli 26-27 maja zobaczę, że Koalicja Europejska wygrała chociaż jednym głosem, to uznam, że było warto – stwierdza.

– A dlaczego tak się stało, że nie dostała pani ani jednej jedynki? Dlatego, że nie ma jakichś tuzów po stronie Nowoczesnej? – pytała prowadząca rozmowę.

– Przede wszystkim rzeczywiście nie mamy, jako partia, która nigdy nie miała europosłów, ponieważ dotychczas nie startowała w tych wyborach, ponieważ nie mamy premierów, nie mamy ministrów – wylicza Katarzyna Lubnauer.

Zobacz także

Ile długu ma jeszcze do spłacenia Nowoczesna?

– Ja widzę, że są same bieżące tematy, czyli odgrzewane kotlety – ironizuje szefowa tej partii. – Spłacamy na bieżąco, nic się nie dzieje nowego – dodaje.

– A Grzegorz Schetyna dokłada się do waszej kampanii? – zastanawiała się Beata Lubecka.

– Tu jest jasne i nawet jest to oficjalnie powiedziane, że koszty kampanii wyborczej ponosi głównie PO, częściowo jeszcze SLD – odpowiada Lubnauer.

Całość na radiozet.pl