Zamknij

Morawiecki przekonuje: Niemożliwe staje się rzeczywistością. „Zachowaliśmy tę perłę przemysłu”

Magdalena Kulej
16.03.2019 15:39

„To co obiecaliśmy trzy lata temu, co wydawało się niemalże niemożliwe, staje się rzeczywistością. Zachowaliśmy tę perłę przemysłu” - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach.

Morawiecki przekonuje: Niemożliwe staje się rzeczywistością. „Zachowaliśmy tę perłę przemysłu”
fot. PAP/Andrzej Grygiel

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Mateusz Morawiecki, podczas sobotniej konwencji PiS w Katowicach, nawiązał m.in. do „wyścigu technologicznego”, który – zdaniem premiera – jest potrzebny Polsce. Jak dodał, to PiS "zapewniło w najwyższym możliwym stopniu" szanse na "taki wyścig naszych talentów, ciężko pracujących ludzi, coraz lepiej opłacanych, pokazujących przyrosty produktywności, które dla ekonomistów są najcenniejsza wartością określającą przyszłe szanse wzrostu”.

Zobacz także

„To co obiecaliśmy trzy lata temu, co wydawało się niemalże niemożliwe, staje się rzeczywistością. Zachowaliśmy tę perłę przemysłu, polskie koło napędowe, czyli polskie górnictwo, energetykę opartą o górnictwo węglowe. Jednocześnie potrafiliśmy rozwijać innowacyjne nowe przemysły, nowe branże, nowe sektory, nowe firmy – mówił Morawiecki.

Morawiecki: Śląsk musi być Doliną Krzemową Polski i Europy

Podczas swojego przemówienia szef rządu chwalił Ślązaków. „Kierują się etosem pracy i patriotyzmu. Ludzie tej ziemi potrafią wygrywać” – powiedział i dodał, że to właśnie Śląsk „jest motorem wzrostu (gospodarczego – red.) całej Polski".

- Śląsk może być, i musi, Doliną Krzemową Polski i Europy. Mamy ku temu tutaj na ziemi śląskiej, w województwie śląskim wszelkie predyspozycje - powiedział Morawiecki.

Polska sercem Europy

Morawiecki dodał, że Polacy muszą pokazywać, że ich kraj jest "sercem Europy".

- Bo jesteśmy sercem Europy i dbamy o interesy Polski, ale jednocześnie dbamy tym samym o interesy całej Europy - powiedział.

Zobacz także

RadioZET.pl/MK