Zamknij

Ujazdowski dołączył do klubu PSL w Senacie. "Będzie efekt kuli śnieżnej"

22.06.2021 09:28
Kazimierz M. Ujazdowski
fot. PAP

Kazimierz Michał Ujazdowski, senator wybrany z list Koalicji Obywatelskiej, dołączył do klubu PSL-Koalicja Polska - poinformował prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Transfer ten już wcześniej zapowiedział poseł "ludowców" Marek Biernacki, informowały o nim również media. 

Kazimierz Michał Ujazdowski dołączył do klubu PSL-Koalicja Polska. We wtorek rano nieoficjalnie informowała o tym Polska Agencja Prasowa, mówił o tym także w programie "Graffiti" w Polsat News poseł "ludowców" Marek Biernacki. 

Kazimierz M. Ujazdowski dołączył do klubu PSL

Konferencja prasowa, na której oficjalnie ogłoszono decyzję o przyjęciu dotychczasowego senatora KO do klubu PSL, odbyła się przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego w Warszawie. Obecni byli na niej zarówno sam Ujazdowski, jak i prezes partii Władysław Kosiniak-Kamysz oraz kilkoro parlamentarzystów. 

- Panie senatorze, witamy w gronie Koalicji Polskiej. Jest to dla nas ogromny zaszczyt. Dziękujemy za to zaufanie. Zrobimy wszystko, żebyśmy tworzyli najlepszą możliwą drużynę - powiedział lider PSL, zwracając się do Ujazdowskiego. Szef ludowców poinformował też, że wspólnie z Ujazdowskim liderzy Koalicji Polskiej podpisali deklarację "o budowie silnego centrum na rzecz dobrego państwa".

Ujazdowski podkreślił z kolei, że podjął decyzję o współpracy z Koalicją Polską dlatego, że "Polsce potrzebny jest silny, centrowy nurt opozycji". - I potrzebna jest odwaga w przeprowadzeniu reformy państwa - dodał senator.

Biernacki o transferach do PSL: będzie efekt kuli śnieżnej

Wcześniej tego samego dnia w rozmowie z Polsat News poseł KP-PSL Marek Biernacki potwierdził, iż "nie jest tajemnicą, że do nas przystąpi Kazimierz Michał Ujazdowski, tak samo Ireneusz Raś zgłosił akces do naszego klubu, wyrzucony z klubu Platformy Obywatelskiej". Jego zdaniem klub PSL będzie się zwiększać i "rozszerzać swoją aktywność" i będzie to "efekt śnieżnej kuli".

Nam nie chodzi o transfery. Nam chodzi o to, żeby budować pewne środowiska polityczne, które będą z nami współpracowały. Jesteśmy otwarci na wszelką współpracę 

Marek Biernacki, poseł KP-PSL

- Celem Koalicji Polskiej, PSL-u i pozostałych partnerów jest budowa silnego centrum w Polsce. Uważam, że to silne centrum jest potrzebne - powiedział Biernacki. - O to chodzi Platformie i PiS-owi, żeby był podział, polaryzacja. Ta wojna, która istnieje jest na rękę i Platformie i PiS-owi - tłumaczył, dodając: - Nam zależy na tym, żeby polskie społeczeństwo miało wybór, na dziś tego wyboru nie ma.

Kazimierz M. Ujazdowski - kim jest?

Kazimierz M. Ujazdowski został w październiku 2019 roku wybrany do Senatu z list Koalicji Obywatelskiej w okręgu obejmującym stołeczne dzielnice Śródmieście, Bielany, Białołęka i Żoliborz oraz komisje obwodowe za granicą. 

Wcześniej w latach 1991-93 i 1997-2014 był posłem na Sejm (z ramienia m.in. AWS i PiS) oraz deputowanym do Parlamentu Europejskiego w latach 2014-19 (wybranym z list PiS). Dwukrotnie - w latach 2000-01 oraz 2005-07 - sprawował urząd ministra kultury. 

RadioZET.pl/PAP/polsatnews.pl/pl.wikipedia.org

C