Zamknij

Kazimierz Węgrzyn nie żyje. Działacz PiS miał 63 lata

30.11.2020 08:54
Kazimierz Węgrzyn
fot. Twitter.com/Krzysztof Sobolewski

Kazimierz Węgrzyn nie żyje. Samorządowiec i pełnomocnik powiatowych struktur PiS w Sanoku miał 63 lata.

Kazimierz Węgrzyn zmarł w niedzielę w szpitalu w Brzozowie (woj. podkarpackie). O śmierci polityka partii rządzącej poinformował przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. "Z głębokim żalem i smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci Kazimierza Węgrzyna, pełnomocnika powiatowego PiS, radnego Powiatu Sanockiego" - napisał na Twitterze przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.

Kazimierz Węgrzyn nie żyje. Miał 63 lata

Śmierć Kazimierza Węgrzyna - jak dodał Sobolewski - jest dla niego ogromnym zaskoczeniem. "Składam wyrazy współczucia Rodzinie i bliskim. Wieczny Odpoczynek Racz Mu Dać Panie" - zaznaczył przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS.

Samorządowca pożegnał także Piotr Babinetz, poseł PiS z okręgu krośnieńskiego, "Kazimierz Węgrzyn wyróżniał się wielką rzetelnością, pracowitością i sumiennością". - Zaangażowany i przejmującymi się sprawami, którymi się zajmował. Szczególnie zabiegał o przyszłość i rozwój sanockiego Autosanu. Był człowiekiem koncyliacyjnym, dążącym do zgody i współpracy. Sprawę zawsze stawiał przed sobą – mówił Babinetz.

Kazimierz Węgrzyn od dwóch kadencji był radnym powiatu sanockiego. W radzie pracował w komisjach: budżetu, finansów i rozwoju gospodarczego; zdrowia, rodziny i polityki socjalnej oraz w komisji rewizyjnej. Kierował strukturami PiS w powiecie sanockim. Zawodowo był związany m.in. Sanocką Fabryką Autobusów "Autosan" oraz Polską Spółką Gazownictwa.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/Twitter