Zamknij

Kidawa-Błońska ma żal do Jaśkowiaka? "Wolałabym dowiedzieć się od niego"

20.11.2019 22:27
Kidawa-Błońska ma żal do Jaśkowiaka? "Wolałabym dowiedzieć się od niego"
fot. Małgorzata Kidawa-Błońska (w środku)/PAP

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska nie kryła zaskoczenia kandydaturą prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka, który chce z nią konkurować o nominację PO do ubiegania się o prezydenturę. Jak mówiła, wolałaby się dowiedzieć o tym od niego.

Jacek Jaśkowiak ogłosił w środę, że weźmie udział w prawyborach prezydenckich w ramach Koalicji Obywatelskiej. Tym samym prezydent Poznania potwierdził krążące od niedawno spekulacje, że to właśnie on stanie do rywalizacji z Małgorzatą Kidawą-Błońską o nominację największej siły opozycyjnej. 

Zobacz także

"Polska potrzebuje silnej prezydentury, która zatrzyma łamanie praworządności, wydobędzie kraj z chaosu, partyjniactwa i przywróci wszystkim obywatelom poczucie wspólnoty. Chcę podjąć się tego wyzwania" - napisał.

Kidawa-Błońska o decyzji Jaśkowiaka

- Bardzo lubię prezydenta Jaśkowiaka, to bardzo dobry samorządowiec, bardzo dobry prezydent. Wiem, że uprawia boks i jest osobą waleczną - powiedziała Kidawa-Błońska dziennikarzom na kongresie Europejskiej Partii Ludowej w Zagrzebiu.

Zobacz także

- Wolałabym się dowiedzieć o tym (kandydowaniu - PAP) od niego - dodała. Jak mówiła, w piątek zarząd PO podejmie decyzje dotyczące konwencji wyborczych, jednak sam system głosowania nie będzie zmieniony. Oceniła też, że Jaśkowiak będzie "ciekawym" kontrkandydatem, i wyraziła nadzieję, że rywalizacja będzie w dobrym stylu.

RadioZET.pl/PAP