Zamknij

Kidawa-Błońska spotkała się z Macronem. "Do zobaczenia wkrótce"

04.02.2020 07:25
Kidawa-Błońska i Macron
fot. Twitter/M. Kidawa-Błońska

Wzmocnienie współpracy w ramach Unii Europejskiej jest naszym wspólnym zadaniem; poniedziałkowe spotkanie jest tego najlepszym potwierdzeniem - podkreśliła wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska po spotkaniu z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem.

"Panie Prezydencie @EmmanuelMacron dziękuję za rozmowę. Wzmocnienie współpracy w ramach Unii Europejskiej jest naszym wspólnym zadaniem. Dzisiejsze spotkanie jest tego najlepszym potwierdzeniem. Do zobaczenia wkrótce" - napisała na Twitterze Kidawa-Błońska, załączając zdjęcie ze spotkania.

Z kolei podczas chatu z internautami na Facebooku, kandydatka PO na prezydenta wskazała, że tematem rozmów była m.in. kwestia praworządności w Polsce oraz Brexit.

Zobacz także

"Rozmawialiśmy także o relacjach polsko-francuskich, o tym, że są ważne i że trzeba rozpocząć nowe rozmowy, aby wypracować coś wspólnego dla obu naszych krajów" - powiedziała. "Bardzo dobra i ciekawa rozmowa, za którą panu prezydentowi bardzo dziękuję" - dodała. 

Zobacz także

Prezydent Francji Emmanuel Macron rozpoczął w poniedziałek dwudniową oficjalną wizytę w Polsce. Pierwszym punktem wizyty było spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą, następnie Macron spotkał się z premierem Mateuszem Morawieckim. Rozmawiał także z marszałek Sejmu Elżbietą Witek i marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim.

RadioZET.pl/PAP/Twitter