Zamknij

Kinga Duda doradza społecznie prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Od sierpnia

16.09.2020 23:38
Kinga Duda doradcą Andrzeja Dudy
fot. Jakub Kaminski/East News

Kinga Duda została doradczynią społeczną Andrzeja Dudy. Informacja widnieje na stronie prezydenta, wynika z niej, że córka Dudy pełni zaszczytną funkcję od sierpnia tego roku.

Kinga Duda znalazła pracę u boku Andrzeja Dudy? Z informacji podanych na stronie urzędu prezydenta wynika, że córka prezydenta została powołana do grona społecznych doradców głowy państwa. Oznacza to, że za pracę nie pobiera wynagrodzenia, tak jak doradcy etatowi.

Na stronie prezydenta czytamy, że o jej wyznaczeniu świadczy prawnicze wykształcenie (absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa amerykańskiego na CUA Columbus School of Law (Washington, DC).

Kinga Duda społecznym doradcą prezydenta Andrzeja Dudy. Od sierpnia

Podkreślono, że córka prezydenta pełniła funkcję przewodniczącej Koła Naukowego Postępowania Cywilnego TBSP UJ.

Zobacz także

Służby prezydenckie doceniły jej doświadczenie zawodowe, które zdobywała „w licznych krajowych oraz międzynarodowych kancelariach prawnych, a także Parlamencie Europejskim”.

Jako wolontariuszka uczestniczyła w pracach Biura Pomocy Prawnej Kancelarii Prezydenta RP, gdzie wspierała również prace legislacyjne

czytamy na stronie Prezydent.pl

Specjalizuje się w międzynarodowym arbitrażu handlowym i inwestycyjnym oraz prawie prywatnym międzynarodowym. Kingę Dudę włączono do grona doradców A. Dudy w sierpniu, a więc na początek jego drugiej kadencji. 

image (1)
fot. screen Prezydent.pl

RadioZET.pl/Prezydent.pl