Zamknij

Znajdziesz nas także

Pobierz apkę Radia ZET

Koalicja Obywatelska zawiadamia prokuraturę ws. nagonki na marszałka Senatu

16.01.2020 12:45
Tomasz Grodzki
fot. Maciej Luczniewski/REPORTER

Posłowie Koalicji Obywatelskiej złożyli zawiadomienie do prokuratury w sprawie medialnej nagonki na marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego. „To co dzieje się w „Wiadomościach” TVP i TVP Info, ta niebywała nagonka, fala insynuacji, fala nienawiści może doprowadzić do wielkiej tragedii"– przekazali posłowie Paweł Olszewski i Piotr Borys.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Opozycja w Sejmie nie zamierza biernie przyglądać się nagonce TVP i mediów publicznych na marszałka Senatu. Po fali materiałów sugerujących przyjmowanie przez Tomasza Grodzkiego łapówek za operacje klub KO postanowił zawiadomić o sprawie prokuraturę.

Zobacz także

KO pozywa dziennikarzy TVP i prezesa Jacka Kurskiego

W imieniu klubu parlamentu Koalicja Obywatelska podjęliśmy decyzję o złożeniu zawiadomienia do prokuratury w sprawie quasi-dziennikarzy telewizji publicznej i prezesa (TVP, Jacka) Kurskiego w związku z uporczywym poniżaniem i szkalowaniem konstytucyjnego organu państwa, jakim jest marszałek Senatu Tomasz Grodzki

Paweł Olszewski, poseł KO

Poseł wskazał, że prowadzona nagonka doprowadziła już do wielkiej tragedii – gdy przed rokiem zamachowiec pozbawił życia prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Zobacz także

- Od słów się zaczyna. Jeśli nie ma ograniczeń w słowach, nie ma potem ograniczeń w działaniach, stąd zawiadomienie do prokuratury – dodał poseł KO.

Zdaniem posłów, osoby odpowiedzialne za ten stan rzeczy powinny zostać rozliczone, żeby „nie doszło do tragedii takiej jak w Gdańsku”.

To co dzieje się w TVP, w „Wiadomościach” i TVP Info, ta niebywała nagonka, fala insynuacji, fala nienawiści może doprowadzić do wielkiej tragedii. Publiczne znieważanie i poniżanie organu konstytucyjnego ma swój charakter również w Kodeksie karnym, dlatego decyzją klubu składamy to dzisiejsze zawiadomienie. Wszelkie granice i normy zostały naszym zdaniem przekroczone

Piotr Borys, poseł KO

Tego samego dnia klub KO złożył do marszałek Sejmu wniosek o wprowadzenie na najbliższym posiedzeniu informacji prokuratora generalnego o szczegółach postępowania ws. zabójstwa Pawła Adamowicza.

RadioZET.pl/PAP/Twitter