Koalicja PSL - PiS? Gowin: Być może otwiera się przestrzeń

03.06.2019 20:18
Koalicja PSL - PiS? Gowin: Być może otwiera się przestrzeń
fot. PAP

Być może otwiera się przestrzeń, żebyśmy porozmawiali z PSL o wspólnych listach do Senatu - ocenił w poniedziałek wicepremier Jarosław Gowin. Jego zdaniem naturalnym krokiem PSL po "rzuceniu" Koalicji Europejskiej jest deklaracja gotowości współpracy ze Zjednoczoną Prawicą.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował po sobotnim posiedzeniu Rady Naczelnej partii, że podjęto uchwałę o budowie bloku na wybory parlamentarne pod nazwą Koalicja Polska. Do współpracy zaprosił ugrupowania, którym bliskie są "wartości chrześcijańskie, demokratyczne, ludowe i narodowe". Kosiniak-Kamysz poinformował, że na pewno PSL będzie chciało budować wspólną listę do Senatu.

Gowin na antenie TVP Poznań w poniedziałek zaznaczył, że zawsze pozytywnie wypowiadał się o liderze ludowców. "Uważam, że to jest odpowiedzialny i dobrze wykształcony polityk" - podkreślił wicepremier. "Cieszyłbym się, gdybyśmy kiedyś podjęli współpracę" - przyznał.

Zobacz także

Jak zaznaczył, PSL "rzuca" dotychczasowe środowisko Koalicji Europejskiej, argumentując to jej radykalnym skrętem "w lewo" i tym, że nie ma w niej miejsca dla polityków PSL. "Jak się powiedziało +A+, to naturalnym krokiem jest powiedzenie +B+, czyli deklaracja gotowości współpracy ze Zjednoczoną Prawicą" - ocenił.

Być może otwiera się przestrzeń, żebyśmy porozmawiali z PSL o wspólnych listach do Senatu.

Jarosław Gowin

Zastrzegł, że przestrzeń do rozmów o współpracy z PSL - jeśli się otworzy - to "raczej po wyborach". Zdaniem wicepremiera jednak niekonsekwencją ze strony ludowców byłoby mówienie, że ze środowiskami lewicowymi mogłoby współtworzyć listy do Senatu.

Zobacz także

W wyborach do Parlamentu Europejskiego PSL startowało w ramach Koalicji Europejskiej z PO, SLD, Nowoczesną i Zielonymi.

RadioZET.pl/PAP