Zamknij

Kolejna manifestacja nauczycieli w Warszawie. Uczestnicy pod Sejmem

Redakcja
24.04.2019 10:27
Kolejna manifestacja nauczycieli w Warszawie. Uczestnicy pod Sejmem
fot. PAP

Po godz. 9 przy Rondzie Dmowskiego rozpoczęła się Ogólnopolska Manifestacja dla Szkoły organizowana przez Komitet Strajkowy przy Szkole Podstawowej Specjalnej nr 177 w Warszawie. Protestujący przemaszerują przed siedzibę Sejmu oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Na trasie przemarszu mogą być utrudnienia w ruchu.

Organizatorzy zapowiadają, że podczas demonstracji swoje postulaty dotyczące edukacji przedstawią przedstawiciele różnych środowisk, m.in. nauczyciele, rodzice, uczniowie, reprezentanci ZNP i artyści.

Zobacz także

W zapowiedzi wydarzenia wskazywano, że uczestnicy będą postulować m.in. „odchudzenie” podstawy programowej, zmniejszenie obciążeń biurokratycznych, przywrócenie prestiżu zawodu nauczyciela, godne warunki pracy oraz dofinansowanie samorządowej oświaty. Protestujący zapewniają, że są otwarci na dialog o przyszłości szkolnictwa w Polsce.

Zobacz także

Uczestnicy demonstracji niosą transparenty z hasłami: „Bez szacunku i pieniędzy edukacja tonie w nędzy”, „Nauczyciel czy obsługa – wszyscy myślimy o długach”, „Niech zamknięte szkoły otworzą ludziom oczy”. Wielu protestujących trzyma też tabliczki z nazwami szkół, w których pracują.

Od 8 kwietnia tego roku trwa ogólnopolski strajk nauczycieli zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych. Przystąpiła do niego też część nauczycieli z oświatowej Solidarności.

RadioZET.pl/PAP