Zamknij

Konfederacja stawia na prawybory prezydenckie. Na liście dziewięcioro kandydatów

18.11.2019 13:47
Konfederacja
fot. PAP

Janusz Korwin-Mikke, Grzegorz Braun, Krzysztof Bosak, Jacek Wilk, Konrad Berkowicz, Artur Dziambor, Paweł Skutecki, Krzysztof Tołwiński i Magdalena Ziętek-Wielomska – to dziewięciu kandydatów Konfederacji w prawyborach prezydenckich. Głosować będzie mógł każdy dorosły Polak mieszkający w Polsce.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Listę kandydatów Konfederacji w organizowanych przez tę formację prezydenckich prawyborach otwiera poseł Konrad Berkowicz, automatyk, wiceprezes partii KORWiN, członek Rady Liderów Konfederacji. Poseł Krzysztof Bosak to polityk i działacz społeczny, wiceprezes Ruchu Narodowego, członek Rady Liderów Konfederacji, prezes Młodzieży Wszechpolskiej w latach 2005-2006. Poseł Grzegorz Braun jest reżyserem, scenarzystą, nauczycielem akademickim, publicystą, politykiem, kandydatem w wyborach prezydenckich 2015 roku; jest prezesem partii KORONA Konfederacja Korony Polskiej, członkiem Rady Liderów Konfederacji. Poseł Artur Dziambor to polityk, nauczyciel, przedsiębiorca, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Edukacji Nauki i Młodzieży, wiceprezes partii KORWiN.

Zobacz także

Piąty na alfabetycznej liście jest poseł I i IX kadencji Janusz Korwin-Mikke, polityk i publicysta, kandydat w wyborach prezydenckich w latach 1995, 2005, 2010 i 2015, poseł do Parlamentu Europejskiego XIII kadencji, prezes partii KORWiN, członek Rady Liderów Konfederacji.

Zobacz także

Paweł Skutecki został przedstawiony jak polityk i dziennikarz, poseł na Sejm VIII kadencji, lider ruchów prorodzinnych. Kolejnym kandydatem w prawyborach prezydenckich jest Krzysztof Tołwiński, samorządowiec i rolnik, w 2007 roku wiceminister skarbu państwa, poseł na Sejm VI kadencji.

Zobacz także

O wybór na kandydata Konfederacji na prezydenta ubiegać się będzie także Jacek Wilk, polityk, adwokat i ekonomista, kandydat w wyborach prezydenckich w 2015 roku, poseł VIII kadencji, członek prezydium partii KORWiN. Listę zamyka Magdalena Ziętek-Wielomska, prawniczka, filozof, autorka książek naukowych.

Konfederacja organizuje prawybory prezydenckie

Osoby zainteresowane udziałem w głosowaniu na kandydatów mogą się zarejestrować na stronie konfederacja.net/prawybory. Jak podkreślają politycy Konfederacji, wystarczy być pełnoletnią osobą, Polakiem mieszkającym w Polsce. Nad całością będzie czuwała trzyosobowa Centralna Komisja Wyborcza.

Zobacz także

Prawybory odbędą się na 16 zjazdach wojewódzkich; pierwszy taki zjazd odbędzie się 7 grudnia w województwie podlaskim, a ostatni 12 stycznia w województwie zachodniopomorskim. „Finałem będzie warszawski zjazd elektorów 18 stycznia” – dodał Witold Tumanowicz.

RadioZET.pl/ PAP